Krótkie spotkanie Jana Zielińskiego w Metz

Jan Zieliński i Hugo Nys z kolejnym zwycięstwem w turnieju ATP Metz. Polsko-monakijska para pokonała w 48 minut rozstawionych z "czwórką" Rafaela Matosa i Davida Vegę Hernandeza 6:2, 6:1.

Jakub Fordon
Jan Zieliński Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Jan Zieliński
W meczu pierwszej rundy Jan Zieliński i Hugo Nys pokonali po super tie-breaku Francisco Cabrala i Jamie'ego Murraya 6:2, 5:7, 10-5. Udanie turniej rozpoczął inny Polak - Hubert Hurkacz, który na start pokonał Dominica Thiema 6:3, 6:4.

W drugiej rundzie rywalami Polaka i Monakijczyka Rafael Matos i David Vega Hernandez, którzy do tego turnieju przystąpili rozstawieni z numerem czwartym. Faworytami byli jednak Zieliński Nys i z tej roli wywiązali się perfekcyjnie. W zaledwie 48 minut rozprawili się z rywalami wygrywając 6:2, 6:1.

Polsko-monakijska para udanie rozpoczęła spotkanie (3:0). W szóstym gemie Zieliński i Nys nie wykorzystali trzech break pointów na podwyższenie prowadzenia. Zrehabilitowali się przy kolejnym podaniu rywali i zamknęli premierową odsłonę wynikiem 6:2.

II partia wyrównana była tylko na początku. Od stanu 1:1 Polak i Monakijczyk wygrali pięć gemów z rzędu, dwukrotnie przy tym przełamując przeciwników. Przy swoim podaniu wykorzystali już pierwszą piłkę meczową i po niecałej godzinie rywalizacji Zieliński i Nys mogli cieszyć się z awansu do półfinału. W całym spotkaniu Matos i Vega Hernandez nie wypracowali ani jednego break pointa.

W czwartek polsko-monakijska para zameldowała się w półfinale. Ich kolejnymi rywalami będą Gregoire Barrere i Quentin Halys. Rywalizacja o finał odbędzie się już w piątek.

Moselle Open, Metz (Francja)
ATP 250, kort twardy w hali, pula nagród 534,5 tys. euro
czwartek, 22 września

ćwierćfinał gry podwójnej:

Jan Zieliński (Polska) / Hugo Nys (Monako) - Rafael Matos (Brazylia, 4) / David Vega Hernandez (Hiszpania, 4) 6:2, 6:1

Czy Jan Zieliński i Hugo Nys awansują do finału?