WTA Linz: Trzeci finał w sezonie Jans i Rosolskiej

Klaudia Jans i Alicja Rosolska (nr 2) pokonały Andreę Hlavackovą i Lucie Hradecką (nr 3) 7:6(5), 5:7, 10-8 i awansowały do finału turnieju Generali Ladies rozgrywanego w austriackim Linzu (z pulą nagród 220 tys. dolarów).

W pierwszym secie obie pary zaliczyły po jednym przełamaniu, a w tie breaku górą były Polki. Drugi set aż do stanu 5:5 przebiegał zgodnie z regułą własnego podania. W 11. gemie Czeszki przełamały Jans i Rosolską, a w kolejnym gemie przypieczętowały swoje zwycięstwo w drugim secie i doprowadziły do super tiebreaka.

W super tiebreaku Czeszki prowadziły 6-4, ale trzy piłki z rzędu padły łupem Polek. Przy stanie 8-8 Hlavackova popełniła podwójny błąd serwisowy, a chwilę później Jans i Rosolska zapewniły sobie awans do finału wykorzystując pierwszą piłkę meczową. Mecz trwał jedną godzinę i 52 minuty.

Będzie to trzeci finał Polek w tym sezonie. W styczniu w Brisbane przegrały z Niemką Anną-Leną Groenefeld i Amerykanką Vanią King. W kwietniu w Marbelli zdobyły pierwszy wspólny tytuł pokonując Hiszpanki Anabel Medinę Garrigues i Virginię Ruano Pascual.

Generali Ladies, Linz (Austria)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 220 tys. dol.
piątek, 16 października 2009
wynik

półfinał gry podwójnej:

Klaudia Jans / Alicja Rosolska (Polska, 2) - Andrea Hlavackova / Lucie Hradecka (Czechy, 3) 7:6(5), 5:7, 10-8