Cykl ITF kobiet: Kosińska nie daje szans

Adam Naruszewicz

Karolina Kosińska od wysokiego zwycięstwa rozpoczęła swój udział w turnieju rangi ITF w Le Havre. Polka ograła zawodniczkę gospodarzy - Anne-Valerie Evain. Nieudany start odnotowała natomiast Sandra Zaniewska - Polka nie gra już w Mińsku.

Kosińska pokonała Evain w dwóch krótkich setach. Jedynie w pierwszej partii reprezentantka Francji zdołała nawiązać z Polką odrobinę walki - nasza zawodniczka wygrała 6:3. W kolejnym secie Kosińska przeważała zdecydowanie nie oddając Evain nawet gema. Kolejną rywalką naszej tenisistki będzie niemiecka kwalifikantka Sina Haas.

Nieudany był natomiast występ Zaniewskiej. Polka po nieudanych kwalifikacjach próbowała szans w grze podwójnej, jednakże wraz z Pemrą Ozgen z Turcji odpadła w pierwszej rundzie. Polsko-turecki duet przegrał z Ksenią Milewską (Białoruś) i Julią Bejgelzimer (Ukraina) w dwóch setach.

I runda gry podwójnej:
Ksenia Milewska, Julia Bejgelzimer (Białoruś, Ukraina, 3) - Sandra Zaniewska, Pemra Ozgen (Polska, Turcja) 6:3, 6:4