Finały World Tour: Sprawa awansu w rękach Kubota i Maracha

Krzysztof Straszak

Białorusin Maks Mirnyj i Izraelczyk Andy Ram pokonali 7:6, 6:4 Czecha Dlouhý'ego i Hindusa Paesa, co w grupie B finałów cyklu ATP World Tour nie promuje na razie do półfinału żadnej pary.

Liderami grupy i najbliżsi wyjścia z niej są Łukasz Kubot i Oliver Marach. Jeżeli wieczorem (godz. 20 polskiego czasu) zdobędą seta w starciu z braćmi Bryanami, spadną na drugą pozycję i w sobotę o finał zagrają z Bhupathim i Knowlesem.

Porażka w dwóch setach polsko-austriackiej pary zrzuci ją na trzecią pozycję w tabeli, a dalej zagrają Mirnyj i Ram oraz Bryanowie. Marach i Kubot wygrają grupę tylko w wypadku zwycięstwa.

Kubot / Marach - Bryan / Bryan, bilans 0-4

[table]{"headers":["<\/b>","<\/b>","mecze<\/b>","sety<\/b>"],"data":[{"class":"no-class","data":["1<\/b>","\u0141ukasz Kubot \/ Oliver Marach (Polska\/Austria, 6)","

2-0","
3-1"]},{"class":"no-class","data":["2<\/b>","Maks Mirnyj \/ Andy Ram (Bia\u0142oru\u015b\/Izrael, 7)","
2-1","
5-1"]},{"class":"no-class","data":["3<\/b>","Bob Bryan \/ Mike Bryan (USA, 2)","
1-1","
2-2"]},{"class":"no-class","data":["4<\/b>","Luk\u00e1\u0161 Dlouh\u00fd \/ Leander Paes (Czechy\/Indie, 4)","