ATP Johannesburg: Przysiężny chce powtórki z Sopotu

Krzysztof Straszak

Rozstawiony, po raz pierwszy w turnieju World Tour, z numerem ósmym Michał Przysiężny (ATP 81) zmierzy się ze startującym z dziką kartą reprezentantem gospodarzy Rikiem de Voestem (ATP 183) w zaplanowanym w trzeciej kolejności od godz. 10 naszego czasu meczu II rundy w Johannesburgu.

Tylko w jednym turnieju premierowego cyklu, w Sopocie w 2006 roku, Przysiężny wygrał więcej niż jeden mecz. Głogowianin w tym tygodniu broni punktów za ubiegłoroczny triumf w challengerze w Kazaniu, a utrzymanie dorobku zapewni mu w RPA dopiero półfinał.

Oby wtorkowe przełamanie serii dziesięciu porażek (w Wielkim Szlemie i World Tour), a wraz z tym utrzymanie miejsca w Top 100 na kolejny tydzień, podniosło na duchu nową pierwszą rakietę polskiego tenisa.

Przysiężny zagra z 30-letni de Voestem po raz drugi: w marcu ubiegłego roku urodzony w Mediolanie reprezentant Afryki Południowej, nigdy nienotowany w Top 100, pokonał "Ołówka" w półfinale halowego challengera w Kanadzie.

Jest trzech ewentualnych rywali Przysiężnego lub de Voesta w ćwierćfinale: Hindus Somdev Devvarman (ATP 110) lub zwycięzca przerwanego we wtorek meczu II rundy między Serbem Janko Tipsareviciem (ATP 51) a Holendrem Jesse Huta Galungiem (ATP 120).

Rik de Voest<\/b>
(RPA, WC)"],"data":[{"class":"podium-first","data":["
wzrost (cm)\/waga (kg)","
180\/68"]},{"class":"no-class","data":["
prawor\u0119czny, jednor\u0119czny bekhend","
gra","
prawor\u0119czny, dwur\u0119czny bekhend"]},{"class":"no-class","data":["
Wroc\u0142aw","
miejsce zamieszkania","
Pretoria"]},{"class":"no-class","data":["
Pawe\u0142 Stadniczenko","
trener","
-"]},{"class":"dropping","data":["<\/b>","
sezon 2011 (g\u0142\u00f3wny cykl)","<\/b>"]},{"class":"no-class","data":["
3 (1-2)","
mecze (bilans)","
1 (1-0)"]},{"class":"no-class","data":["
II runda w Johannesburgu","
najlepszy wynik","
II runda w Johannesburgu"]},{"class":"no-class","data":["
1-1","
tie breaki","
1-0"]},{"class":"no-class","data":["
29 (10)","
asy (\u015br.)","
5"]},{"class":"dropping","data":["<\/b>","
kariera","<\/b>"]},{"class":"no-class","data":["
2001","
pocz\u0105tek","
1999"]},{"class":"no-class","data":["
76 (2010)","
najwy\u017cej w rankingu","
110 (2006)"]},{"class":"no-class","data":["
15-32","
bilans (Wielki Szlem, World Tour, Davis Cup)","

historia spotkań:
2010, Challenger Rimouski, półfinał, kort twardy w hali, de Voest 6:4, 6:1 więcej

* pierwszy mecz w planie dnia, Tipsarević-Huta Galung, jest dokończeniem decydującego seta od stanu 3:3.