WTA Miami: Jans w II rundzie debla

Klaudia Jans i Eva Birnerová pokonały Andreę Hlaváčkovą i Lucie Hradecką 6:4, 7:5 w I rundzie turnieju Sony Ericsson Open rozgrywanego na kortach twardych w Miami.

Dla mającej w swoim dorobku jeden deblowy tytuł (Marbella 2009) Polki to czwarty start w Miami i wygrała dopiero drugi mecz. Birnerová, która w latach 2004-2006 odniosła nad Jans trzy singlowe zwycięstwa, w ubiegłym miesiącu triumfowała w Bogocie i w swojej kolekcji ma trzy deblowe trofea. Dla niej to pierwsze deblowe zwycięstwo w Miami (w 2005 i 2006 roku odpadła w I rundzie). Czeszka może się pochwalić jednym singlowym finałem (Taszkient 2011).

W I secie Jans i Birnerová obroniły sześć z siedmiu break pointów, a same dwa razy przełamały podanie Hlaváčkovej i Hradeckiej. W II partii polsko-czeska para od 2:0 oddała trzy gemy, by zdobyć trzy kolejne. Rywalki z 3:5 wyrównały na 5:5, ale w końcówce lepiej wypadły Jans i Birnerová, które kwestię awansu rozstrzygnęły w 12. gemie zdobywając decydujący punkt przy równowadze. W trwającym jedną godzinę i 31 minut spotkaniu odparły one siedem z 11 break pointów, a same zaliczyły sześć przełamań. Polka i Czeszka w sumie zdobyły o trzy punkty więcej (71-68). Za awans do II rundy obie tenisistki dopisały do swojego dorobku po 140 punktów rankingowych. Kolejnymi rywalkami Jans i Birnerovej będą Jekaterina Makarowa i Jie Zheng lub Nathalie Grandin i Vladimíra Uhlířová.

Wcześniej awans do II rundy wywalczyła Agnieszka Radwańska wspólnie z Danielą Hantuchovą (Polska i Słowaczka bronią tytułu). W czwartek zwycięskie pasmo polskich deblistek kontynuować może Alicja Rosolska, której partnerką jest Andreja Klepač.

Sony Ericsson Open, Miami (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy (Laykold), pula nagród 4,828 mln dol.
czwartek, 22 marca

I runda gry podwójnej:

Klaudia Jans (Polska) / Eva Birnerová (Czechy) - Andrea Hlaváčková (Czechy, 4) / Lucie Hradecká (Czechy, 4) 6:4, 7:5