WTA Bukareszt: Halep i Niculescu zmierzą się o finał, Vinci w półfinale

Simona Halep pokonała Larę Arruabarrenę i awansowała do półfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Bukareszcie.

W finale pierwszej edycji turnieju WTA w Bukareszcie na pewno wystąpi reprezentantka gospodarzy. W półfinale dojdzie do konfrontacji dwóch Rumunek, finalistki tegorocznego Rolanda Garrosa Simony Halep (WTA 3) z Monicą Niculescu (WTA 68). Będzie to drugie spotkanie obu zawodniczek - dwa lata temu w Brukseli Halep straciła dwa gemy.

W piątek Niculescu pokonała 6:2, 2:6, 7:6(3) Polonę Hercog (WTA 61). Reprezentantka gospodarzy mogła odnieść spokojniejsze zwycięstwo, bo w III secie prowadziła 4:1. W trwającym dwie godziny i 41 minut spotkaniu obie tenisistki zaliczyły po pięć przełamań. Rumunka zdobyła w sumie o dziewięć punktów więcej (98-89). Niculescu osiągnęła pierwszy półfinał w sezonie.

Najwyżej rozstawiona w turnieju Halep wygrała 6:3, 6:1 z Larą Arruabarreną (WTA 120). Hiszpanka w dwóch poprzednich rundach zwycięstwo zapewniła sobie w tie breaku III seta. W spotkaniu z Caglą Buyukakcay obroniła dwie piłki meczowe. W trwającym 55 minut spotkaniu Halep zdobyła 24 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz 12 z 20 przy drugim serwisie rywalki. W sobotę Rumunka powalczy o czwarty finał w sezonie (po Ad-Dausze, Madrycie i Rolandzie Garrosie). Dla Arruabarreny był to drugi ćwierćfinał w 2014 roku (po Bogocie).

Roberta Vinci (WTA 24) pokonała 7:5, 6:3 Petrę Cetkovską (WTA 78). W ciągu 83 minut gry Włoszka wykorzystała cztery z siedmiu break pointów i po raz pierwszy w sezonie wygrała trzy mecze z rzędu. O 11. finał w karierze zmierzy się z Kristiną Kucovą (WTA 166), która zwyciężyła 6:4, 1:6, 6:3 Dankę Kovinić (WTA 112). W trwającym dwie godziny i siedem minut spotkaniu Słowaczka zdobyła o dwa punkty mniej niż rywalka z Czarnogóry (79-81), ale cieszyła się z pierwszego w karierze półfinału w głównym cyklu.