ATP Casablanca: Odnaleziona zguba Vesely'ego, Kliżan wygrał z Almagro

Marcin Motyka

Martin Kliżan wygrał z Nicolasem Almagro i awansował do półfinału turnieju ATP w Casablance. Do Jiri'ego Vesely'ego, który łatwo pokonał Aljaza Bedene, dotarł zagubiony bagaż.

Po przylocie do Casablanki Jiříego Veselý'ego spotkała bardzo niemiła niespodzianka. Okazało się, że zagubiony został jego bagaż, Na pierwszy mecz z Michaiłem Jużnym Czech musiał pożyczać strój od swojego kolegi, deblisty Frantiska Cermaka, oraz sam udał się do sklepu, by zakupić koszulkę. Zguba na szczęście została odnaleziona, a grający już w swoim tenisowym stroju 21-latek z Przybramu w piątkowym ćwierćfinale nie dał szans Aljazowi Bedene.

Rozstawiony z numerem trzecim Veselý zwyciężył 6:1, 6:4, a w ciągu 80 minut gry zaserwował cztery asy, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 76 proc. rozegranych punktów, ani razu nie został przełamany i wykorzystał trzy z dziewięciu break pointów.

W półfinale reprezentant naszych południowych sąsiadów, który w Casablance przerwał serię siedmiu kolejnych porażek, zmierzy się z Danielem Gimeno. Hiszpan wygrał w dwóch setach z ostatnim pozostałym w turnieju reprezentantem gospodarzy, Lamine'em Ouahabem, i pierwszy raz od października 2012 roku zagra o finał zmagań rangi ATP World Tour.

W najciekawiej zapowiadającym się ćwierćfinale Martin Klizan wygrał 6:4, 7:6(3) z posiadaczem dzikiej kary, Nicolásem Almagro, wyrównując bilans bezpośrednich konfrontacji z Hiszpanem na 1-1. - Na korcie czułem się świetnie, to był mój bardzo dobry mecz. Byłem cały czas skoncentrowany i jestem dumny z tego zwycięstwa. Uwielbiam grać w Maroku, to mój drugi ulubiony kraj na świecie. Spędzam tu mnóstwo czasu, ponieważ przyjeżdżam trenować - mówił rozstawiony z numerem drugim Słowak.

O finał tenisista z Bratysławy zagra z Damirem Dzumhurem. 22-latek z Sarajewa pokonał 6:3 6:3 oznaczonego "szóstką" Andreasa Haidera-Maurera i stał się pierwszym w historii reprezentantem Bośni i Hercegowiny, który awansował do półfinału turnieju głównego cyklu.

Grand Prix Hassan II, Casablanca (Maroko)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 439,4 tys. euro
piątek, 10 kwietnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Martin Kližan (Słowacja, 2) - Nicolás Almagro (Hiszpania, WC) 6:4, 7:6(3)
Jiří Veselý (Czechy, 3) - Aljaž Bedene (Wielka Brytania, Q) 6:1, 6:4
Damir Džumhur (Bośnia i Hercegowina) - Andreas Haider-Maurer (Austria, 6) 6:3, 6:3
Daniel Gimeno (Hiszpania) - Lamine Ouahab (Maroko, WC) 6:4, 6:3