PAP/EPA / EPA/DAVID CROSLING

ATP Nottingham: Anderson, Verdasco i Dołgopołow w III rundzie, Istomin nie obroni tytułu

Marcin Motyka

Najwyżej rozstawieni uczestnicy turnieju ATP w Nottingham w komplecie awansowali do III rundy. Wtorkowe mecze wygrali m.in. Kevin Anderson, Fernando Verdasco czy Gilles Muller. Tytułu nie obroni Denis Istomin, który przegrał z Damirem Dzumhurem.

Choć Kevin Anderson jest najwyżej rozstawionym tenisistą w turnieju ATP w Nottingham, na otwarcie czekało go trudne zadanie. Zmierzył się ze znakomicie grającym przy siatce Ivanem Dodigiem. Afrykaner miał w tym meczu sporo kłopotów, ale ostatecznie pokonał Chorwata 6:3, 6:7(5), 6:3. - Jestem zadowolony z siebie. Byłem cierpliwy i skoncentrowany nawet po przegranym secie - powiedział Anderson, który w III rundzie zagra z Fernando Verdasco. Hiszpan we wtorek wygrał 6:1, 4:6, 6:3 z Victorem Estrellą.

Udany powrót na zawodowe kort zanotował Ołeksandr Dołgopoło . Ukrainiec, który w rozgrywkach pojawił się pierwszy raz od sześciu tygodni, bez straty partii odprawił Kyle'a Edmunda. O ćwierćfinał Dołgopołow zagra z Frankiem Danceviciem. Kanadyjczyk po zażartej batalii zwieńczonej tie breakiem trzeciego seta okazał się lepszy od Michaiła Kukuszkina.

Edmund odpadł, ale we wtorek Brytyjczycy mogli się cieszyć z triumfu swojego reprezentanta. Daniel Evans ograł 2:6, 7:6(3), 6:2 oznaczonego "16" Ricardasa Berankisa. - Tie break drugiego seta był bardzo ważny. W końcówce meczu byłem bardzo agresywny - mówił Evans, którego kolejnym rywalem będzie Pablo Cuevas. Rozstawiony z numerem drugim Urugwajczyk wyeliminował Stephane'a Roberta.

Wtorek był bardzo długim dniem dla Damira Dzumhura. Bośniak najpierw zwycięsko dokończył przerwany w poniedziałek pojedynek z broniącym tytułu Denisem Istominem, a po kilku godzinach musiał stanąć do boju z Vaskiem Pospisilem. W tym przypadku nie poszło mu tak dobrze i przegrał 1:6, 4:6. Kanadyjczyk, turniejowa "11", w 1/8 finału zmierzy się ze Steve'em Johnsonem. Amerykanin w II rundzie odprawił z kwitkiem Johna Millmana, oddając Australijczykowi tylko cztery gemy.

Z czołowej "ósemki" rozstawionych II rundy nie przeszedł tylko Joao Sousa. Oznaczony numerem trzecim Portugalczyk w dwóch setach uległ Dudiemu Seli. 31-latek z Izraela w 1/8 finału skonfrontuje swe siły z 35-letnim Benjaminem Beckerem. Niemiec we wtorek wyeliminował Guido Pellę.

Bardzo ciekawie zapowiada się mecz III rundy pomiędzy Samem Querreyem a Marcosem Baghdatisem. Amerykanin w 1/16 finału pokonał rodaka Ernesto Escobedo, natomiast Cypryjczyk - Jewgienija Donskoja. Równie interesujące może być także spotkanie Gillesa Mullera, który we wtorek ograł 7:6(2), 6:2 Jiriego Vesely'ego, z Michaiłem Jużnym. Rosjanin w trzecim dniu Aegon Open Nottingham pożegnał z turniejem Pablo Carreno.

O ćwierćfinał powalczą również Adrian Mannarino i Andreas Seppi. Francuz wygrał 6:2, 6:2 z Paolo Lorenzim, turniejową '12", z kolei oznaczony numerem siódmym Włoch był za mocny dla Maleka Jaziriego.

Aegon Open Nottingham, Nottingham (Wielka Brytania)
ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 648,2 tys. euro
wtorek, 21 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Kevin Anderson (RPA, 1) - Ivan Dodig (Chorwacja) 6:3, 6:7(5), 6:3
Pablo Cuevas (Urugwaj, 2) - Stephane Robert (Francja, Q) 6:4, 7:6(3)
Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina, 4) - Kyle Edmund (Wielka Brytania) 6:4, 7:6(5)
Fernando Verdasco (Hiszpania, 14) - Victor Estrella (Dominikana) 6:1, 4:6, 6:3
Dudi Sela (Izrael) - Joao Sousa (Portugalia, 3) 6:3, 7:6(3)
Michaił Jużny (Rosja) - Pablo Carreno (Hiszpania, 10) 6:1, 6:4
Adrian Mannarino (Francja) - Paolo Lorenzi (Włochy, 12) 6:2, 6:2
Benjamin Becker (Niemcy) - Guido Pella (Argentyna, 13) 3:6, 6:1, 6:3
Frank Dancević (Kanada, Q) - Michaił Kukuszkin (Kazachstan, 15) 4:6, 7:6(4), 7:6(2)
Daniel Evans (Wielka Brytania) - Ricardas Berankis (Litwa, 16) 2:6, 7:6(3), 6:2

I runda gry pojedynczej:

Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina) - Denis Istomon (Uzbekistan) 1:6, 7:6(4), 6:4