Agencja Gazeta / Piotr Skornicki / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Challenger Zhuhai: Hubert Hurkacz zaczął od pewnego zwycięstwa

Rafał Smoliński

Hubert Hurkacz bez większych problemów awansował do II rundy turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Zhuhai. Polski tenisista odniósł w poniedziałek dwusetowe zwycięstwo nad Viktorem Galoviciem.

Schemat obu części poniedziałkowego pojedynku był podobny. Najpierw wrocławianin tracił wypracowaną wcześniej przewagę przełamania, by następnie zdobyć decydującego breaka. Cały mecz trwał zaledwie 66 minut i zakończył się wygraną naszego reprezentanta w stosunku 6:3, 6:4.

W pierwszym secie Hubert Hurkacz (ATP 212) prowadził już 4:1, ale dwa kolejne gemy padły łupem Viktora Galovicia (ATP 187). Polak nie pozwolił jednak przeciwnikowi na wyrównanie i przełamał w ósmym gemie, po czym wykorzystał trzeciego setbola. Drugą odsłonę tenisista z Wrocławia rozpoczął od breaka, lecz szybko zrobiło się po 1. Dopiero przełamanie uzyskane w piątym gemie pozwoliło naszemu zawodnikowi wyjść na ponowne prowadzenie i wygranie meczu z Chorwatem w dwóch setach.

Hurkacz jest jedynym Polakiem startującym w Zhuhai. O miejsce w ćwierćfinale powalczy w środę z Japończykiem Yasutaką Uchiyamą (ATP 213) lub z rozstawionym szóstym numerem Białorusinem Ilją Iwaszką (ATP 148). Reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni pokonał wrocławianina w zeszłym tygodniu w Jokohamie, gdzie wygrał drugiego w karierze challengera.