Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka

WTA Indian Wells: Karolina Woźniacka z problemami w IV rundzie. Jelena Wiesnina nie obroni tytułu

Dunka Karolina Woźniacka pokonała w trzech setach Białorusinkę Alaksandrę Sasnowicz w III rundzie turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells. Tytułu nie obroni Rosjanka Jelena Wiesnina, która przegrała z Niemką Andżeliką Kerber.

Alaksandra Sasnowicz (WTA 49) sprawiła Karolinie Woźniackiej (WTA 2) spore problemy. W I secie Dunka wróciła z 0:3, 15-40. Od 1:4 zdobyła pięć gemów. W II partii górą była Białorusinka, która uzyskała dwa przełamania. Na otwarcie decydującej odsłony mistrzyni Australian Open straciła podanie, ale wypracowała sobie prowadzenie 4:2 i nie dała sobie odebrać zwycięstwa. Po dwóch godzinach i 17 minutach Woźniacka awansowała do IV rundy BNP Paribas Open.

Największą bolączką w grze Sasnowicz był serwis. Popełniła 14 podwójnych błędów. Obie tenisistki zaliczyły po siedem przełamań. Woźniacka zdobyła o cztery punkty więcej (96-92). Było to drugie spotkanie tych zawodniczek. W 2014 roku w II rundzie US Open Dunka zwyciężyła 6:3, 6:4. Kolejną rywalką triumfatorki imprezy w Indian Wells z 2011 roku będzie Sloane Stephens lub Daria Kasatkina.

Tytułu nie obroni Jelena Wiesnina (WTA 24), która przegrała 5:7, 2:6 z Andżeliką Kerber (WTA 10). W I secie Rosjanka z 0:4 wyszła na 5:4, ale dziewięć z 11 kolejnych gemów padło łupem Niemki. W trwającym 99 minut meczu była liderka rankingu zamieniła na przełamanie siedem z 16 okazji. Kerber podwyższyła na 4-2 bilans meczów z Wiesniną. Po raz drugi zmierzyły się w Indian Wells. W ubiegłym roku w IV rundzie Rosjanka wygrała 6:3, 6:3.

O ćwierćfinał Kerber zagra z Caroline Garcią (WTA 7), która pokonała 7:5, 6:4 Darię Gawriłową (WTA 26). W I secie Francuzka wróciła ze stanu 2:4. W trwającym godzinę i 56 minut meczu Australijka popełniła osiem podwójnych błędów i zdobyła tylko siedem z 31 punktów przy swoim drugim podaniu. Francuzka wykorzystała pięć z 15 break pointów.

Danielle Collins (WTA 117) zamieniła na przełamanie cztery z siedmiu okazji i wygrała 6:4, 6:4 z Sofją Żuk (WTA 136). W poprzednich rundach Amerykanka odprawiła swoje rodaczki, Taylor Townsend i Madison Keys. Rosjanka wyeliminowała Alize Cornet i Magdalenę Rybarikovą. O ćwierćfinał Collins zmierzy się z Eliną Switoliną lub Carlą Suarez.