Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: David Goffin

ATP Rzym: David Goffin i Peter Gojowczyk zasmucili włoskich kibiców. Jack Sock przegrał z Philippem Kohlschreiberem

Marcin Motyka

David Goffin w trzech setach pokonał Marco Cecchinato w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Rzymie. Rozstawiony z numerem 13. Jack Sock przegrał z Philippem Kohlschreiberem.

Obok Fabio Fogniniego, Marco Cecchinato był największą nadzieją gospodarzy na sukces w tegorocznej edycji turnieju ATP w Rzymie. 25-latek z Palermo w ostatnich tygodniach znajduje się w życiowej formie. W kwietniu w Budapeszcie zdobył pierwszy tytuł w głównym cyklu i awansował na najwyższe w karierze miejsce w rankingu ATP, 59. Zmagania w Internazionali BNL d'Italia zainaugurował od wygranej z Pablo Cuevasem, a we wtorek czekało go niezwykle trudne zadanie - starcie z Davidem Goffinem.

Mecz z rozstawionym z numerem dziewiątym Belgiem Cecchinato rozpoczął bardzo udanie. Wygrał pierwszego seta 7:5, choć przegrywał 2:5. Od drugiej partii to jednak faworyzowany Goffin przejął inicjatywę. W dwóch kolejnych odsłonach tenisista z Rocourt stracił tylko cztery gemy i ostatecznie po dwóch godzinach i czterech minutach zwyciężył 5:7, 6:2, 6:2, zapisując na swoim koncie trzy asy i siedem przełamań.

Włoskich kibiców zasmucił również Peter Gojowczyk. Niemiec pokonał 6:3, 6:4 innego grającego z dziką kartą reprezentanta gospodarzy, Lorenzo Sonego. Dla 28-letniego Gojowczyka, który we wtorek ani razu nie stracił własnego podania, to pierwszy w karierze awans do 1/8 finału imprezy rangi ATP World Tour Masters 1000.

W listopadzie zeszłego roku w paryskiej hali Bercy Jack Sock wywalczył premierowy tytuł rangi Masters 1000. Od tamtej pory w żadnej kolejnej imprezie złotej serii nie potrafi wygrać więcej niż jednego meczu. W Rzymie tej złej passy nie przerwał. Z zawodami na Foro Italico pożegnał już po drugim spotkaniu, przegrywając we wtorek 4:6, 3:6 z Philippem Kohlschreiberem.

Niemiec w ciągu 80 minut gry zaserwował trzy asy, ani razu nie stracił podania, uzyskał trzy przełamania, posłał 19 zagrań kończących i popełnił 18 niewymuszonych błędów. Tym samym po raz trzeci (poprzednio w sezonach 2013-14) zameldował się w III rundzie Internazionali BNL d'Italia.

Pojedynek Ryana Harrisona z Marinem Ciliciem został przerwany przy stanie 3-3 w tie breaku pierwszego seta z powodu opadów deszczu. Tenisiści wrócą do gry w środę.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)