Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Magda Linette

US Open: efektowne otwarcie Magdy Linette i Ajli Tomljanović. Awans Polki i Australijki w 55 minut

Magda Linette i Ajla Tomljanović w 55 minut odprawiły Nadię Kiczenok i Anastazję Rodionową w I rundzie gry podwójnej wielkoszlemowego US Open.

W singlu Magda Linette nie miała szczęścia, bo od razu trafiła na Sereną Williams i przegrała z Amerykanką 4:6, 0:6. W deblu poznanianka występuje wspólnie z Ajlą Tomljanović. Polka i Australijka efektownie rozpoczęły US Open 2018. W I rundzie w 55 minut rozbiły 6:2, 6:1 Ukrainkę Nadię Kiczenok i reprezentantkę Australii Anastazją Rodionową.

Linette i Tomljanović uzyskały przełamanie już w pierwszym gemie. Mogły prowadzić 4:1, ale zmarnowały trzy break pointy. To nie wybiło ich z rytmu i w dalszym ciągu dominowały na korcie. Wykorzystały trzecią okazję na 5:2, a następnie serwisem przypieczętowały pierwszą partię. W drugim secie od 0:1 zdobyły sześć gemów z rzędu i zameldowały się w II rundzie.

W całym spotkaniu Linette i Tomljanović zdobyły 20 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniły trzy break pointy i wykorzystały pięć z 11 szans na przełamanie. Obie pary popełniły po cztery podwójne błędy. Polka i Australijka zaserwowały trzy asy, a Kiczenok i Rodionowa nie miały żadnego.

O godz. 17:00 czasu polskiego na kort 6 wyszły Alicja Rosolska i Abigail Spears. Rozstawione z numerem 12. półfinalistki tegorocznego Wimbledonu nieoczekiwanie przegrały z Holenderką Lesley Kerkhove i Białorusinką Lidzią Marozawą. Kilka godzin później na tym samym obiekcie awans do II rundy wywalczyły Linette i Tomljanović.

Kolejnymi rywalkami Polki i Australijki będą pogromczynie Rosolskiej i Spears.
Linette to pierwsza Polka, która wygrała mecz w US Open 2018. W singlu poznanianka nie miała szczęścia w losowaniu, a Agnieszka Radwańska uległa Niemce Tatjanie Marii.

Dla Linette to trzeci deblowy występ w US Open. W 2015 i 2016 roku odpadła po pierwszym meczu. Tomljanović trzy lata temu doszła do III rundy. Rodionowa w grze podwójnej w każdej wielkoszlemowej imprezie dotarła co najmniej do ćwierćfinału. Jej najlepszy rezultat to półfinał US Open 2010 w parze z reprezentantką Zimbabwe Carą Black.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 53 mln dolarów
środa, 29 sierpnia

I runda gry podwójnej kobiet:

Magda Linette (Polska) / Ajla Tomljanović (Australia) - Nadia Kiczenok (Ukraina) / Anastazja Rodionowa (Australia) 6:2, 6:1