Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Tenis. ATP Sardynia: szybki kres przygody Kamila Majchrzaka. Polak przegrał już w I rundzie

Rafał Smoliński

Kamil Majchrzak już na I rundzie zakończył występ w zawodach ATP Tour 250 na kortach ziemnych w miejscowości Santa Margherita di Pula na Sardynii. W poniedziałek Polak przegrał wyraźnie z Czechem Jirim Veselym.

W najnowszym notowaniu rankingu ATP Kamil Majchrzak znalazł się na 105. pozycji. Po wygraniu challengera w Prościejowie nie miał udanych startów. W Roland Garros 2020 już w I rundzie pokonał go Rosjanin Karen Chaczanow, a w challengerze w Parmie lepszy był Włoch Marco Cecchinato. W takich okolicznościach piotrkowianin poleciał na Sardynię, aby rywalizować w znanym kurorcie Santa Margherita di Pula.

Już w poniedziałek o godz. 10:00 Majchrzak zmierzył się z Jirim Veselym (ATP 67). Z Czechem grał wcześniej dwukrotnie w challengerach. W 2018 roku przegrał na mączce w niemieckim Heilbronn, ale w następnym sezonie wziął rewanż na trawnikach w brytyjskim Ilkley.

W pierwszym secie Majchrzak zagrał słabo i został za to skarcony. Już w gemie otwarcia stracił serwis i szybko znalazł się w opałach. Nasz tenisista nie radził sobie w wymianach, co doskonale wykorzystał Vesely. W piątym gemie "Szumi" podarował mu drugiego breaka podwójnym błędem. Po kolejnej zmianie stron Polak jeszcze raz stracił podanie i przegrał ostatecznie premierową odsłonę 1:6.

Polski tenisista lepiej zaczął drugiego seta. W trzecim gemie w końcu wypracował break pointa i ładnym zagraniem po linii uzyskał przełamanie. Jednak nie poszedł za ciosem i Czech wyrównał na po 4. Teraz Vesely dążył do zakończenia pojedynku. W 10. gemie piotrkowianin jeszcze się uratował, ale po zmianie stron rywal wykorzystał piłkę meczową i po 82 minutach zakończył spotkanie wynikiem 6:1, 7:5.

Vesely miał w poniedziałek siedem asów i tylko raz dał się przełamać. Natomiast Majchrzak zanotował jednego asa i trzy podwójne błędy, a do tego pięciokrotnie stracił serwis. W sumie nasz reprezentant zdobył tylko 51 ze 118 rozegranych punktów.

W pojedynku o ćwierćfinał przeciwnikiem Veseliego będzie jeden z Włochów - oznaczony "piątką" Lorenzo Sonego lub grający z dziką kartą Giulio Zeppieri.

Forte Village Sardegna Open, Santa Margherita di Pula (Włochy)