Getty Images / Mario Hommes/DeFodi Images / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Tenis. ATP Paryż: Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime sprawili niespodziankę. Wystąpią w ćwierćfinale debla

Rafał Smoliński

Hubert Hurkacz jeszcze nie kończy występu w halowym turnieju ATP Masters 1000 na kortach twardych w Paryżu. W czwartek Polak i partnerujący mu Felix Auger-Aliassime sprawili niespodziankę w deblu, eliminując w II rundzie najwyżej rozstawioną parę.

Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime szybko zakończyli zmagania w singlu, ale w deblu radzą sobie znakomicie. Po rozgromieniu w I rundzie francuskiej pary Adrian Mannarino i Gilles Simon na ich drodze stanęli Robert Farah i Horacio Zeballos. Kolumbijczyk to obecnie najlepszy deblista świata, a Argentyńczyk zajmuje w rankingu ATP trzecią pozycję.

Nasz reprezentant i jego partner nie przestraszyli się jednak doświadczonych i utytułowanych deblistów. Grali przede wszystkich świetnie na returnie, czym wywierali presję na rywalach. W pierwszym secie jedyne przełamanie miało miejsce w czwartym gemie, gdy podania nie utrzymał Farah. Kilkanaście minut później młody Kanadyjczyk zakończył partię otwarcia przy swoim serwisie w dziewiątym gemie.

Wygrana w premierowej odsłonie uskrzydliła Hurkacza i Augera-Aliassime'a, którzy bardzo chcieli dobrze otworzyć drugiego seta. Polak i Kanadyjczyk naciskali na returnie, ale tym razem Farah i Zeballos obronili dwa break pointy w trzecim gemie. Potem role się odwróciły. Przy prowadzeniu 4:3 Kolumbijczyk i Argentyńczyk wypracowali cztery break pointy przy serwisie tenisisty z Montrealu i natychmiast zdobyli przełamanie. Jeszcze przed zmianą stron wykorzystali pierwszego setbola.

Po dwóch odsłonach był remis, zatem o zwycięstwie zdecydował super tie break. W rozgrywce tej Hurkacz i Auger-Aliassime dwukrotnie prowadzili z mini przełamaniem, ale na drugiej zmianie stron był remis po 6. To wtedy nastąpił kluczowy atak ze strony polsko-kanadyjskiej pary, która zdobyła cztery punkty z rzędu.

Po 75 minutach Hurkacz i Auger-Aliassime wygrali z najwyżej rozstawioną parą Farah i Zeballos 6:3, 3:6, 10-6 i awansowali do ćwierćfinału zawodów Rolex Paris Masters 2020. W piątek ich przeciwnikami będą Australijczyk John Peers i Nowozelandczyk Michael Venus, którzy w czwartek wywalczyli awans do ATP Finals 2020.

Rolex Paris Masters, Paryż (Francja)
ATP Tour Masters 1000, kort twardy w hali, pula nagród 3,901 mln euro
czwartek, 5 listopada

II runda gry podwójnej:

Hubert Hurkacz (Polska) / Felix Auger-Aliassime (Kanada) - Robert Farah (Kolumbia, 1) / Horacio Zeballos (Argentyna, 1) 6:3, 3:6, 10-6