PAP/EPA / ANDREJ CUKIC / Na zdjęciu: Dusan Lajović

ATP Umag: Obrońca tytułu przegrał z kwalifikantem. Błysk turniejowej "jedynki" na bocznym korcie

Marcin Motyka

Broniący tytułu Dusan Lajović w dwóch setach przegrał z kwalifikantem Danielem Altmaierem w ćwierćfinale turnieju ATP 250 w Umagu. Najwyżej rozstawiony Albert Ramos na bocznym korcie nie dał szans Stefano Travaglii.

Dusan Lajović nie obroni tytułu w turnieju ATP w Umagu. Serb, mistrz Plava Laguna Croatia Open Umag sprzed dwóch lat (w zeszłym sezonie impreza nie odbyła się z powodu pandemii koronawirusa), w tegorocznej edycji odpadł w ćwierćfinale. W piątek rozstawiony z numerem drugim Lajović niespodziewanie przegrał 2:6, 4:6 z Danielem Altmaierem.

Pokonując aktualnie 45. w rankingu ATP Lajovicia, 22-letni Altmaier odniósł trzecie w karierze zwycięstwo nad rywalem z czołowej "50" rankingu ATP. Zarazem po raz pierwszy awansował do 1/2 finału imprezy głównego cyklu.

O finał niemiecki kwalifikant zmierzy się z oznaczonym numerem czwartym Richardem Gasquetem, który pokonał 6:3, 7:6(7) Damira Dzumhura. - Dobrze zacząłem mecz. W drugim secie było trudniej, ale mocno walczyłem, by nie dopuścić do trzeciej partii. Tie break był świetny i cieszę się, że go wygrałem - skomentował Francuz, cytowany przez atptour.com.

Rzadko zdarza się, by ćwierćfinałowy mecz najwyżej rozstawionego tenisisty turnieju został wyznaczony na boczny kort. A właśnie to w piątek przydarzyło się Albertowi Ramosowi. Hiszpan nie odebrał tego jako ujmę, lecz jako bodziec do pokazania swoich umiejętności, bardzo pewnie ograł Stefano Travaglię (6:2, 6:1) i ma pewność, że w półfinale wystąpi na głównej arenie.

A jego kolejnym przeciwnikiem będzie młodszy rodak, Carlos Alcaraz. 18-letni Hiszpan, turniejowa "siódemka", pokonał 7:6(3), 2:6, 6:1 rozstawionego z numerem trzecim Filipa Krajinovicia.

Plava Laguna Croatia Open Umag, Umag (Chorwacja)