Getty Images / Minas Panagiotakis / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka

Będzie starcie Białorusinek w Montrealu. Czeska mistrzyni wyeliminowana

Wiktoria Azarenka odwróciła losy meczu z Greczynką w turniej WTA 1000 w Montrealu. W kolejnej rundzie dojdze do starcia białoruskich tenisistek. Z rywalizacją pożegnała się Petra Kvitova.

W czwartek w Montrealu odbywają się mecze 1/8 finału. Wiktoria Azarenka (WTA 15) zwyciężyła 6:4, 3:6, 7:6(2) Marię Sakkari (WTA 18). Białorusinka w pierwszym secie od 0:2 zdobyła sześć z ośmiu kolejnych gemów. W drugiej partii z 0:2 wyrównała na 2:2. Greczynka zdobyła przełamanie na 4:2 i nie oddała przewagi. W decydującej odsłonie była liderka rankingu wróciła ze stanu 2:4.

W trwającym dwie godziny i 36 minut meczu obie tenisistki uzyskały po pięć przełamań. Azarenka zdobyła o trzy punkty więcej (103-100). Jest to jej drugie zwycięstwo nad Sakkari (6:1, 6:3 w ubiegłym sezonie w Ostrawie). Białorusinka notuje 10. występ w kanadyjskiej imprezie i po raz piąty awansowała do ćwierćfinału. Dokonała tego po raz pierwszy od 2014 roku.

Aryna Sabalenka (WTA 3) w 59 minut rozbiła 6:1, 6:3 Rebekkę Marino (WTA 220). Białorusinka obroniła pięć break pointów i wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamanie. Zdobyła 24 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W ćwierćfinale zmierzy się z Azarenką, z którą wygrała dwa z trzech dotychczasowych spotkań.

Petra Kvitova (WTA 12) przegrała 4:6, 4:6 z Camilą Giorgi (WTA 71). W ciągu 96 minut Czeszka zdobyła tylko sześć z 21 punktów przy swoim drugim podaniu. Włoszka odparła sześć z dziewięciu break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z 11 szans. Kvitova w Kanadzie zdobyła tytuł w 2012 roku.

Sara Sorribes (WTA 48) zwyciężyła 6:7(4), 6:0, 6:3 Katerinę Siniakovą (WTA 55). W pierwszym secie Hiszpanka z 1:3 doprowadziła do tie breaka, a w nim nie wykorzystała prowadzenia 2:0. W dwóch kolejnych partiach inicjatywa należała do niej i oddała Czeszce tylko trzy gemy. Cori Gauff (WTA 24) do ćwierćfinału awansowała bez gry, bo Johanna Konta (WTA 41) wycofała się z powodu kontuzji lewego kolana.

National Bank Open presented by Rogers, Montreal (Kanada)