Testy Sepang: Rekordowy czas Marca Marqueza

Rafał Lichowicz

Duet fabrycznego zespołu Hondy zdemolował rywali w ostatnim dniu testów MotoGP w Malezji. Zwyciężył Marc Marquez z nowym rekordem toru Sepang.

Pierwsze godziny sesji testowej na torze Sepang dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym większość zawodników poświęciła na wykonanie kilku okrążeń kwalifikacyjnych.

Rewelacyjną formę zaprezentował Marc Marquez, który w najlepszej próbie pokonał pętlę toru Sepang w czasie 1:58,867. Hiszpan o blisko sekundę poprawił swój rekordowy czas z sesji kwalifikacyjnej z ubiegłego sezonu.

Na koniec dnia tylko Dani Pedrosa był w stanie zbliżyć się do swojego kolegi z zespołu na mniej niż pół sekundy. Były wicemistrz świata był gorszy o niecałe 0,2 sekundy. Pedrosa imponował jednak podczas symulacji wyścigu. Motocyklista Repsol Hondy połowę z 20 okrążeń wykonał w czasie oscylującym w granicy 2:00, do której nie zbliżył się nawet Marquez.

Trzecie miejsce zajął Andrea Iannone z fabrycznego temu Ducati. Włoch pojechał w czasie 1:59,388 i był minimalnie (+0,013) lepszy od Valentino Rossiego. Piąte miejsce zajął Jorge Lorenzo. Hiszpan był również szybki co Pedrosa podczas symulacji wyścigu, ale szansę na poprawę wyniku uniemożliwiła mu awaria nowego modelu YZR-M1.

Granicę dwóch minut zdołali również złamać Pol Espargaro i Andrea Dovizioso. Drugi dzień z rzędu w czołowej dziesiątce znalazło się miejsce dla kierowcy Suzuki - Aleixa Espargaro.