MotoGP: Pierwszy trening w Argentynie pełen niespodzianek

Łukasz Kuczera

Spore niespodzianki towarzyszyły pierwszemu treningowi przed wyścigiem o Grand Prix Argentyny. W klasie MotoGP najlepszy czas wykręcił Aleix Espargaro.

Piątkowe treningi na torze Termas de Rio Hondo zostały opóźnione z powodu kiepskich warunków na torze. Jak się później okazało, w jednym miejscu na nawierzchni zalegał olej.

Ostatecznie pierwsza sesja treningowa MotoGP zakończyła się zwycięstwem Aleixa Espargaro, co trzeba uznać za sporą niespodziankę, bo w dotychczas rozegranych wyścigach Suzuki nie walczyło o czołowe lokaty. Hiszpan wykręcił czas 1'40.806. Zaraz za nim sklasyfikowani zostali Andrea Iannone oraz Andrea Dovizioso z Ducati, którzy stracili do Espargaro odpowiednio 0.573 s. i 0,721 s.

Dopiero dziesiąty czas treningu wykręcił aktualny mistrz świata - Marc Marquez. "MM93" stracił do lidera 1,799 s. Jeszcze gorzej wypadł lider klasyfikacji generalnej mistrzostw - Valentino Rossi. "Doctor" sklasyfikowany został na czternastej pozycji.

Powodów do zadowolenia nie miał również Jorge Lorenzo, który pierwszą sesję treningową ukończył z dwudziestym rezultatem.