Żuk bez punktów, Polacy bez dubla

Julia Simon wygrała bieg pościgowy kobiet, który rozegrano w Hochfilzen w ramach biathlonowego Pucharu Świata. Punktów nie zdobyła Kamila Żuk. Z kolei wśród męskich sztafet najlepsi byli Norwegowie. Dubla uniknęli Polacy.

Mateusz Kozanecki
Kamila Żuk Materiały prasowe / Dmitriy Yevenko/PZBiath / Na zdjęciu: Kamila Żuk
W sobotę najpierw na trasę ruszyły panie, które rywalizowały w biegu pościgowym. Do pokonania miały 10 kilometrów, a po każdej pętli czekała je wizyta na strzelnicy. Łącznie czekały je dwa strzelania w pozycji leżącej i dwa w stojącej.

Po raz kolejny w tej biathlonowej konkurencji świetnie spisała się Julia Simon. Francuzka ruszała jako trzecia. Popełniła tylko jeden błąd i to był klucz do sukcesu. Na mecie miała blisko 20 sekund przewagi nad Norweżką Ingrid Landmark Tandrevold. Trzecia była Czeszka Marketa Davidova.

O osiem pozycji spadła Kamila Żuk. Jedyna Polka w stawce finiszowała na 50. pozycji. Zaliczyła sześć karnych rund i do zwyciężczyni straciła blisko 5 minut. Żuk nadal pozostaje bez punktów Pucharu Świata w biathlonie.

Następnie na trasę wyruszyły męskie sztafety, które rywalizowały na dystansie 4x7,5 km. Szans przeciwnikom nie dali Norwegowie. O 20 sekund wyprzedzili oni Szwedów, a trzeci na mecie byli Niemcy. Polska zajęła 16. miejsce. Biało-Czerwoni w składzie Andrzej Nędza-Kubiniec, Marcin Zawół, Grzegorz Guzik i Jan Guńka byli przedostatnią drużyną, która uniknęła zdublowania.