Wierer wygrała u siebie, świetny występ Polki

Dorothea Wierer wygrała w biathlonowym biegu sprinterskich rozgrywanym w ramach Pucharu Świata w Anterselwie. 18. pozycję zajęła Kamila Żuk. Słabo spisały się pozostałe Polki.

Mateusz Kozanecki
Kamila Żuk Materiały prasowe / PZBiath / Na zdjęciu: Kamila Żuk
Kluczem do dobrego wyniku w czwartkowym biegu sprinterskim w Anterselwie było dobre strzelanie. Właśnie stuprocentowa skuteczność w tym elemencie dała Dorothei Wierer zwycięstwo przed własną publicznością. Włoszka popisała się także dobrą formą biegową.

Na mecie Wierer miała niespełna trzy sekundy przewagi nad Francuzką Chloe Chevalier. Na podium stanęła także Szwedka Elvira Oeberg, która do Włoszki straciła niecałe 9 sekund. Cała trójka była bezbłędna na strzelnicy.

Dziesięć nabojów do celu posłała także Kamila Żuk, która zapomniała już o nieudanych występach w Ruhpolding. Polka ze stratą minuty i czterech sekund zajęła 18. miejsce. To jeden z najlepszych występów w karierze Żuk. Jest jedyną Polką, która awansowała do sobotniego biegu pościgowego.

W nim nie wystartują Natalia Sidorowicz (63. miejsce), Dominika Bielecka (70. lokata) i Joanna Jakieła (71. pozycja). Dwie pierwsze zawodniczki zaliczyły po jednym pudle, a Jakieła musiała przebiec dwie karne rundy. Każda z nich wynosiła 150 metrów. Wyniki sprintu kobiet: