Media: To koniec. Legenda mówi "pas"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Kevin Voigt/VOIGT/DeFodi Images / Marte Olsbu Roeiseland
Getty Images / Kevin Voigt/VOIGT/DeFodi Images / Marte Olsbu Roeiseland
zdjęcie autora artykułu

Myśli o zakończeniu kariery krążyły w jej głowie od dłuższego czasu. Marte Olsbu Roiseland ostatecznie podjęła decyzję, że to odpowiedni moment, aby pożegnać się z biathlonem.

Sukcesy Marte Olsbu Roiseland można wymieniać bardzo długo. Podczas niedawnych mistrzostw świata w biathlonie dołożyła do swojej kolekcji następne medale. W Oberhofie zdobyła dwa złote (sztafeta mieszana i pojedyncza sztafeta mieszana) i jeden brązowy medal (bieg pościgowy).

Norweski portal NRK ustalił, że 32-latka już podjęła ostateczną decyzję, że ten sezon będzie jej ostatnim. Biathlonistka jeszcze tego oficjalnie nie potwierdziła, ale to ma nastąpić lada moment.

Roiseland podobno już przed tym sezonem poważnie rozważała zakończenie biathlonowej kariery. Ostatecznie postanowiła startować, ale teraz jest już zdecydowana na sportową emeryturę. Dla Norwegów to ogromna strata.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co on zrobił?! Genialny rzut z... kolan

- Dla mnie Roiseland to najlepsza biathlonistka wszech czasów. Jeżeli to prawda, że zamierza skończyć karierę, to jest to niesamowicie smutne - mówi Ola Lunde, ekspert NRK.

Norweżka ma w kolekcji siedem medali olimpijskich (trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe). To także 12-krotna mistrzyni świata. W sezonie 2021/2022 jedyny raz zdobyła Kryształową Kulę za pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wtedy też sięgnęła po Małe Kryształowe Kule w sprincie i biegu pościgowym.

Stefan Hula odpowiedział Maciejowi Kotowi. "Siedzę i se płaczę" >> Odsłania kulisy walki o życie. "Zacząłem dusić się płatkami śniegu" >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty