Zadecydował sprinterski finisz. Wielki awans Polki

Anna Mąka z kolejnymi punktami biathlonowego Pucharu Świata. W biegu pościgowym Polka awansowała o 24 pozycje i finiszowała na 22. miejscu. Wygrała Lou Jeanmonnot, która po sprinterskim finiszu pokonała Franziskę Preuss.

Łukasz Witczyk
Anna Mąka Getty Images / Kevin Voigt / Na zdjęciu: Anna Mąka
Zgodnie z tradycją w biegu pościgowym zawodniczki wystartowały na podstawie czasów, które osiągnęły w sprintach. W gronie sześćdziesięciu biathlonistek uprawnionych do startu były dwie Polki. Na trasie nie pojawiła się jednak Natalia Sidorowicz.

Wystartowała za to Anna Mąka i zaprezentowała się znakomicie. Polka była bezbłędna na strzelnicy. Za każdym z czterech strzelań wszystkie naboje posyłała do celu i przesuwała się w górę klasyfikacji.

Ostatecznie jedyna reprezentantka Polski w stawce wylądowała na 22. miejscu i zaliczyła awans aż o 24 pozycje. Pod tym względem lepsza była tylko Czeszka Jessica Jislova, która była 23., a ze startu ruszała jako 56.

Bieg pościgowy zakończył się zwycięstwem Lou Jeanmonnot. Francuzka była bezbłędna na strzelnicy, ale na trasie traciła cenne sekundy. Dogoniła ją Franziska Preuss (awans z czwartej pozycji). Obie zawodniczki na mecie stoczyły iście sprinterską rywalizację. Nieznacznie lepsza była Francuzka, dla której to drugi z rzędu triumf w Oestersund. Wyniki: