Zadecydował sprinterski finisz. Wielki awans Polki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Kevin Voigt / Na zdjęciu: Anna Mąka
Getty Images / Kevin Voigt / Na zdjęciu: Anna Mąka
zdjęcie autora artykułu

Anna Mąka z kolejnymi punktami biathlonowego Pucharu Świata. W biegu pościgowym Polka awansowała o 24 pozycje i finiszowała na 22. miejscu. Wygrała Lou Jeanmonnot, która po sprinterskim finiszu pokonała Franziskę Preuss.

Zgodnie z tradycją w biegu pościgowym zawodniczki wystartowały na podstawie czasów, które osiągnęły w sprintach. W gronie sześćdziesięciu biathlonistek uprawnionych do startu były dwie Polki. Na trasie nie pojawiła się jednak Natalia Sidorowicz.

Wystartowała za to Anna Mąka i zaprezentowała się znakomicie. Polka była bezbłędna na strzelnicy. Za każdym z czterech strzelań wszystkie naboje posyłała do celu i przesuwała się w górę klasyfikacji.

Ostatecznie jedyna reprezentantka Polski w stawce wylądowała na 22. miejscu i zaliczyła awans aż o 24 pozycje. Pod tym względem lepsza była tylko Czeszka Jessica Jislova, która była 23., a ze startu ruszała jako 56.

ZOBACZ WIDEO: Internauci poruszeni. Tak golfistka ubrała się do symulatora

Bieg pościgowy zakończył się zwycięstwem Lou Jeanmonnot. Francuzka była bezbłędna na strzelnicy, ale na trasie traciła cenne sekundy. Dogoniła ją Franziska Preuss (awans z czwartej pozycji). Obie zawodniczki na mecie stoczyły iście sprinterską rywalizację. Nieznacznie lepsza była Francuzka, dla której to drugi z rzędu triumf w Oestersund.

Wyniki:

M. Zawodniczka Kraj Czas Pudła
1.Lou JeanmonnotNorwegia31:41,30
2.Franziska PreussNiemcy+0,31
3.Vanessa VoigtNiemcy+18,51
4.Juni ArnekleivNorwegia+24,71
5.Ingrid Landmark TandrevoldNorwegia+35,92
6.Hanna OebergSzwecja+1:03,22
22.Anna MąkaPolska+3:05,80

Czytaj także: Już nie jest Rosjanką. Po latach wróciła pod inną flagą Pierwszy cel na sezon zrealizowany. Polski talent liczy na więcej

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)