Niemiec pogodził Norwegów. Punkty Jana Guńki

Zwycięstwem Niemca Philippa Nawratha zakończył się biathlonowy bieg sprinterski rozegrany w ramach Pucharu Świata w Oestersund. Punkty zdobył Jan Guńka.

Łukasz Witczyk
Jan Guńka Facebook / PZBiath / Na zdjęciu: Jan Guńka
Kluczem do dobrego wyniku w Oestersund było dobre strzelanie. Pod tym względem bezbłędni byli wszyscy zawodnicy, którzy w sobotę stanęli na podium. Najlepszy był Philipp Nawrath, który do stuprocentowej skuteczności dołożył bardzo dobry bieg. Na mecie miał blisko 19 sekund przewagi Tarjei Boe.

W czołowej dziesiątce było aż pięciu Norwegów. Sensacyjnie na podium znalazł się Vebjoern Soerum, dla którego to największy indywidualny wyczyn w karierze. Zawiódł za to Johannes Boe, który zaliczył aż trzy karne rundy i dobiegł do mety z osiemnastym czasem.

W biegu sprinterskim Pucharu Świata w biathlonie w Oestersund wystartowało czterech Polaków. Najlepiej z nich spisał się Jan Guńka, który sklasyfikowany został na 37. miejscu i to pomimo dwóch karnych rund. To oznacza, że nie tylko wystartuje w biegu pościgowym, ale też sięgnął po cztery punkty PŚ.

Pozostali Polacy nie znaleźli się w czołowej sześćdziesiątce. 79. był Andrzej Nędza-Kubiniec, 80. Tomasz Jakieła, a Konrad Badacz zajął 84. pozycję. Każdy z nich zaliczył po jednym pudle na strzelnicy.