Dominacja Norwegii w Hochfilzen. Polacy zdublowani

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Christian Bruna / Na zdjęciu: start biathlonowego biegu sztafetowego w Hochfilzen
PAP/EPA / Christian Bruna / Na zdjęciu: start biathlonowego biegu sztafetowego w Hochfilzen
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Norwegii zwyciężyła w biegu sztafetowym mężczyzn rozgrywanym w ramach biathlonowego Pucharu Świata. Polacy tego występu nie będą mogli zaliczyć do udanych.

Celem polskich biathlonistów w biegach sztafetowych Pucharu Świata jest uniknięcie zdublowania. To udało się Polakom w Oestersund, ale o występie w Hochfilzen będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Biało-Czerwoni sklasyfikowani zostali na siedemnastym miejscu i zostali zdublowani na czwartej zmianie.

Od początku rywalizacji polska sztafeta biegła w ogonie stawki. Andrzej Nędza-Kubiniec swój odcinek zakończył na 16. miejscu i musiał dobierać dwa pociski. Potem na trasie pojawił się Marcin Zawół i choć dobierał cztery naboje, to przesunął się na 15. lokatę.

Na 17. pozycję spadł Konrad Badacz (dwa dobierane pociski), a Tomasz Jakieła zdążył strzelać tylko raz, a potem prowadzący Norweg Vetle Christiansen wyprzedził Polaka i ten musiał zejść z trasy. Wcześniej zdublowani zostali Amerykanie, Kazachowie oraz reprezentanci Mołdawii.

ZOBACZ WIDEO: Internauci poruszeni. Tak golfistka ubrała się do symulatora

Norwegia była w biegu sztafetowym bezkonkurencyjna. Zespół biegnący w składzie Sturla Holm Laegreid, Tarjei Boe, Johannes Boe i Christiansen miał blisko 29 sekund przewagi nad Francuzami. Trzecią lokatę zajęli Niemcy.

Wyniki:

M. Kraj Skład Czas Pudła
1NorwegiaLaegreid, T. Boe, J. Boe, Christiansen1:15:38,50+5
2FrancjaPerrot, Jacquelin, Claude, Fillon Maillet+28,70+6
3NiemcyZobel, Kuehn, Nawrath, Doll+1:06,91+9
4WłochyZeni, Bionaz, Giacomel, Hofer+1:24,10+11
5UkrainaTyszczenko, Pidrucznyj, Pryma, Dudczenko+2:24,90+3
6SzwecjaNykvist, Samuelsson, Brandt, Ponsiluoma+2:36,42+14
17PolskaNędza-Kubiniec, Zawół, Badacz, Jakieła+ 1 okrążenie

Czytaj także: Kuriozalny błąd podczas Pucharu Świata. "Wystarczy postawić obok niej nianię" Fatalnie. Dyskwalifikacja polskiego skoczka

Źródło artykułu: WP SportoweFakty