Sprinterski finisz w Ruhpolding. Trwa dominacja Norwegów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Vetle Christiansen
Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Vetle Christiansen
zdjęcie autora artykułu

Norwegowie rozegrali między sobą kwestię zwycięstwa w niedzielnym biathlonowym biegu pościgowym, który odbył się w ramach Pucharu Świata w Ruhpolding. Polacy nie startowali.

W tym artykule dowiesz się o:

W gronie sześćdziesięciu uczestników biegu pościgowego zabrakło reprezentantów Polski, a to dlatego, że słabo spisali się w sprincie i żaden z nich nie wywalczył awansu do niedzielnej rywalizacji. A w niej nie brakowało emocji.

Losy zwycięstwa między sobą rozegrali Norwegowie, do czego w tym sezonie można się już przyzwyczaić. Szansę na dublet w Ruhpolding zaprzepaścił na ostatnim strzelaniu Vetle Christiansen, który zaliczył dwa pudła i stracił całą przewagę nad najgroźniejszymi rywalami. Byli nimi Johannes Dale-Skjevdal i Johannes Boe.

Na mecie najlepszy był Dale-Skjevdal, który wraca do najwyższej formy. Drugi był Christiansen, który stracił do niego 1,7 sek. Na trzeciej lokacie finiszował Johannes Boe, a jego strata to 2,4 sek.

Teraz biathlonistów czeka rywalizacja we włoskiej Anterselvie. Będzie to ostatni sprawdzian formy przed mistrzostwami świata, które w dniach 7-18 luty odbędą się w czeskim Novym Meście.

Wyniki:

M Zawodnik Kraj Czas Pudła
1Johannes Dale-SkjevdalNorwegia30:38,02
2Vetle ChristiansenNorwegia+1,73
3Johannes BoeNorwegia+2,42
4Emilien JacquelinFrancja+9,63
5Justus StrelowNiemcy+14,71
6Tommaso GiacomelWłochy+24,14

Czytaj także: Polski skoczek odsunięty od kadry za wywiad. Jest reakcja Thurnbichlera Kolejne rozczarowanie w polskich skokach

ZOBACZ WIDEO: Jest w dziewiątym miesiącu ciąży. Zobacz, skąd "wrzuciła" nagranie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty