Świetny występ Polki w Ruhpolding. Zaliczyła spory awans

Anna Mąka zaliczyła jeden z najlepszych występów w karierze. W biegu pościgowym w Ruhpolding Polka przesunęła się z 33. na 21. pozycję. Do tego była bezbłędna na strzelnicy. Wygrała Lisa Vittozzi.

Łukasz Witczyk
Anna Mąka Materiały prasowe / Polski Związek Biathlonu / Na zdjęciu: Anna Mąka
W biegu pościgowym kobiet na starcie stanęły trzy Polki. W sprincie najlepiej z Biało-Czerwonych spisała się Joanna Jakieła, która zajęła 23. miejsce. Dziesięć pozycji niżej sklasyfikowana została Anna Mąka, a Natalia Sidorowicz startowała jako 47. Każda z nich miała szansę na punkty Pucharu Świata w biathlonie, ale zdobyła je tylko dwie pierwsze zawodniczki.

Świetnie spisała się Mąka, która zachwyciła formą na strzelnicy. Każdy z dwudziestu pocisków posłała do celu i była jedną z siedmiu bezbłędnych zawodniczek. To dało jej awans o 12 miejsc. Bieg skończyła na 21. pozycji.

Cztery karne rundy musiała przebiec Jakieła, przez co nie utrzymała swojej wysokiej lokaty. Po pierwszym strzelaniu Polka była bezbłędna, ale potem strzelała już gorzej i ostatecznie spadła na 35. miejsce. To jednak oznacza kolejne punkty Pucharu Świata. Z kolei 48. była Sidorowicz, które na strzelnicy pomyliła się trzykrotnie.

Zawody zakończyły się wygraną Lisy Vittozzi. Włoszka stoczyła pasjonującą walkę z Ingrid Landmark Tandrevold. Obie zaliczyły po jednym pudle. Po sprinterskim finiszu Vittozzi wyprzedziła Norweżkę o niecałą sekundę. Trzecia była Juni Arnekleiv.