Mogła być pierwsza dziesiątka. Kosztowne błędy Polki

Natalia Sidorowicz miała szansę na to, by w Anterselvie znaleźć się w pierwszej dziesiątce skróconego biegu indywidualnego. Niestety, podczas ostatniego strzelania zaliczyła dwa pudła. Ostatecznie zajęła 22. miejsce.

Łukasz Witczyk
Natalia Sidorowicz Getty Images / Franz Kirchmayr / Na zdjęciu: Natalia Sidorowicz
Sporo emocji dostarczyła kibicom biathlonu Natalia Sidorowicz. Reprezentantka Polski w piątkowym skróconym biegu indywidualnym (12,5 km biegu, 45 sekund kary za każdy niecelny strzał) była blisko zajęcia pozycji w pierwszej dziesiątce. W tej konkurencji niezwykle istotna jest skuteczność na strzelnicy i podczas trzech wizyt na niej Polka strzelała do celu.

Niestety, na ostatnim strzelaniu Sidorowicz pomyliła się dwukrotnie, co oznaczało półtorej minuty kary. Jeśli odejmiemy ten czas od jej rezultatu, zostałaby sklasyfikowana na dziesiątym miejscu. Ostatecznie zajęła 22. lokatę. Sidorowicz z jednej strony może być zadowolona z życiowego wyniku, ale ma prawo też odczuwać niedosyt.

Pozostałe Polki nie mogą mieć tylu powodów o radości. Na 53. miejscu sklasyfikowana została Anna Mąka (cztery niecelne strzały), a 79. była Daria Gembicka (pięć pudeł). Z kolei 80. miejsce zajęła Joanna Jakieła, która zaliczyła aż osiem pudeł, co przełożyło się na sześć karnych minut. Cieszyć może za to forma biegowa ostatniej z Polek.

Zawody zakończyły się wygraną Leny Haecki-Gross. Szwajcarka była bezbłędna na strzelnicy i o 20 sekund wyprzedziła Julię Simon (dwa błędy). Trzecia była inna Francuzka Lou Jeanmonnot (31 sekund straty, 1 błąd na strzelnicy).