Francuska dominacja w mistrzostwach świata. Dobry występ Polek

W biegu sprinterskim kobiet rozgrywanym w ramach biathlonowych mistrzostw świata w Novym Meście komplet medali zgarnęły Francuzki. Z dobrej strony pokazały się Natalia Sidorowicz i Joanna Jakieła.

Łukasz Witczyk
Natalia Sidorowicz Getty Images / Franz Kirchmayr / Na zdjęciu: Natalia Sidorowicz
Bieg sprinterski kobiet był drugą konkurencją rozgrywaną w ramach biathlonowych mistrzostw świata. I znów formą błysnęły reprezentantki Francji. Tym razem całkowicie zdominowały one rywalizację w zawodach i między sobą podzieliły medale. Najlepsza z Trójkolorowych okazała się Julia Simon i zawdzięcza to przede wszystkim bezbłędnemu strzelaniu.

Utytułowana Francuzka na mecie miała niecałe 5 sekund przewagi nad Justine Braisaz-Bouchet, która raz pomyliła się na strzelnicy. Ten błąd kosztował ją złoty medal. Na trzecim miejscu finiszowała Lou Jeanmonnot (41 sekund straty, jedno pudło), a czwarta była Sophie Chauveau, która także pomyliła się raz, a jej czas był o 44 sekundy gorszy niż Simon.

Najlepszą zawodniczką spoza Francji była reprezentantka Łotwy Baiba Bendika. I to ogromna sensacja, gdyż piąte miejsce w mistrzostwach świata to jej najlepszy rezultat w karierze. Łotyszka zostawiła w tyle wiele utytułowanych zawodniczek.

Powody do radości dały także Polki. Najlepsza z nich była Natalia Sidorowicz, która ustanowiła swój nowy rekord życiowy. Dzięki bezbłędnemu strzelaniu zajęła ona 16. miejsce. Z 23. czasem finiszowała Joanna Jakieła, a 46. była Anna Mąka. Obie zaliczyły po jednym pudle. Czterokrotnie na strzelnicy pudłowała Daria Gembicka i zajęła 84. pozycję.

Tym samym trzy Polki wystartują w biegu pościgowym i nie są bez szans na poprawę swoich miejsc. Cieszy zwłaszcza ich forma strzelecka. Bieg pościgowy odbędzie się w niedzielę 11 lutego.