Boe z kolejnym złotem. Sensacyjny medal Łotysza

Johannes Boe wygrał bieg masowy mężczyzn, który był zakończeniem biathlonowych mistrzostw świata w Novym Meście. Po sensacyjny srebrny medal sięgnął Andrejs Rastorgujevs z Łotwy. Polacy nie startowali.

Łukasz Witczyk
Na zdjęciu od lewej: Andrejs Rastorgujevs, Johannes Boe, Quentin Fillon Maillet Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu od lewej: Andrejs Rastorgujevs, Johannes Boe, Quentin Fillon Maillet
Norweski dominator nie dał szans swoim przeciwnikom. Wywalczył on złoty medal i to pomimo tego, że zaliczył jedną karną rundę. Johannes Boe imponował szybkością biegu i opanowaniem na trasie. Wykorzystał wszystkie swoje atuty i dzięki temu stanął na najwyższym stopniu podium.

Sensacją był srebrny medal Andrejsa Rastorgujevsa. Łotysz znany jest z szybkiego biegu, ale rzadko zdarza się, że do tego dokłada bezbłędne strzelanie. Gdy tak jest, to Rastorgujevs jest groźny dla wszystkich. I potwierdzeniem tego był występ w Novym Meście.

Na mecie reprezentant Łotwy miał tylko 15 sekund straty do zwycięzcy. Na najniższym stopniu podium stanął Francuz Quentin Fillon Maillet, którego strata do młodszego z braci Boe wyniosła 33 sekund. Na strzelnicy zaliczył on jedną karną rundę. Brąz przez pudło na ostatnim strzelaniu stracił Tarjei Boe, który zadowolić musiał się czwartym miejscem.

Mistrzostwa świata w Novym Meście to już historia. W klasyfikacji medalowej najlepsi byli Francuzi (6 złotych, 1 srebrny i 6 brązowych medali). Drugie miejsce zajęli Norwegowie (4-5-3). Medale zdobywali także Włosi (1-3-0), Szwedzi (1-1-1), Niemcy (0-1-2) oraz Łotysz (1 srebro).