Tandrevold wygrała w Oslo. Polki bez punktów

W piątek w ramach Pucharu Świata Oslo udało się rozegrać biathlonowy bieg indywidualny. Zakończył się on zwycięstwem Ingrid Landmark Tandrevold. Polki punktów nie zdobyły, a najlepsza z nich była Natalia Sidorowicz.

Łukasz Witczyk
Kamila Żuk WP SportoweFakty / Red Bull Content Pool / Na zdjęciu: Kamila Żuk
Początkowo bieg indywidualny kobiet zaplanowany był na czwartek, ale ze względu na mgłę i opady deszczu, nie udało się rozegrać zawodów. W piątek w Oslo już takich przeszkód nie było. Na starcie stanęły cztery reprezentantki Polski, a wydarzeniem był powrót do rywalizacji w Pucharze Świata w biathlonie Kamili Żuk.

Polka w ostatnich miesiącach leczyła koszmarną kontuzję kostki. Wiele wskazywało na to, że w tym sezonie nie wystartuje. Uporała się jednak ze zdrowotnymi problemami, a jej forma była na tyle wysoka, że trener Tobias Torgersen dał jej szansę startu w końcówce sezonu.

W biegu indywidualnym w Oslo Żuk zajęła 47. miejsce. Na strzelnicy pomyliła się trzykrotnie, a w tej konkurencji to niezwykle ważne. Za każdy niecelny strzał jest bowiem dodawana do czasu karna minuta. Żuk do zwyciężczyni straciła 4 minuty i 33 sekundy.

Wyżej od niej sklasyfikowane zostały Natalia Sidorowicz (strata 4 minuty i 14 sekund) oraz Anna Mąka. Pierwsza z nich zajęła 41. miejsce, a Mąka - wolniejsza od koleżanki z kadry o 2,5 sekundy - była 43. Obie także zaliczyły po trzy niecelne próby. Z kolei Joanna Jakieła z czterema karnymi minutami była 66.

Zawody zakończyły się wygraną Ingrid Landmark Tandrevold, która kompletnie zawiodła w mistrzostwach świata. Jednak w Oslo nie miała sobie równych. Zaliczyła jeden błąd na strzelnicy i na mecie miała 29 sekund przewagi nad Elvirą Oeberg, a ta pomyliła się dwukrotnie. Trzecia była Norweżka Ida Lien.