Triumf Vittozzi w Canmore. Dobre wiadomości dla Polek

Lisa Vittozzi wygrała bieg sprinterski rozegrany w ramach biathlonowego Pucharu Świata w Canmore. Na podium stanęły także Lou Jeanmonnot i Lena Haecki-Gross. Punkty zdobyły dwie Polki.

Łukasz Witczyk
Lisa Vittozzi Getty Images / Kevin Voigt / Na zdjęciu: Lisa Vittozzi
Wszystkie trzy zawodniczki, które stanęły na podium, były bezbłędne na strzelnicy. Lisa Vittozzi na mecie wyprzedziła Lou Jeanmonnot o 5,5 sekundy, natomiast Lena Haecki-Gross o 8,6 sekundy. Mimo odległego 17. miejsca w biegu, małą kryształową kulę za sprinty, zapewniła sobie Ingrid Landmark Tandrevold. Norweżka zaliczyła 2 pudła na strzelnicy. Ostatecznie w klasyfikacji sprintów wyprzedziła drugą Braisaz-Bouchet o 8 punktów.

Polki nie miały w czwartek najlepszego dnia na strzelnicy i w biegu. Najwyższy końcowy wynik uzyskała Natalia Sidorowicz, która po jednym pudle, zajęła 36. lokatę. Dwa oczka niżej uplasowała się Anna Mąka, która z kolei zaliczyła dwa błędy. Joanna Jakieła myliła się aż trzykrotnie, co przełożyło się na 46. pozycję. W sprincie nie wystartowała Kamila Żuk.

W klasyfikacji sprintu najwyżej spośród biało-czerwonych uplasowała się Joanna Jakieła, która z dorobkiem 21 punktów zajęła 57. miejsce.

Z punktu widzenia Polski dzisiejszy sprint potwierdził ważne osiągnięcie. Nasze biathlonistki wywalczyły bowiem 10. miejsce w Pucharze Narodów. A to oznacza, że w kolejnym sezonie będziemy mieli prawo wystawić pięć zawodniczek w zmaganiach elity. Cel zespołu na sezon został zrealizowany.

46. Joanna Jakieła Polska +2:11,5 3

Czytaj także: Nowy lider Polaków. Sprawdź klasyfikację Raw Air Stefan Kraft o krok od Kryształowej Kuli. Sprawdź miejsca Polaków w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata