Kolejny triumf Magdaleny Neuner w Oslo

Drugie zwycięstwo w zawodach biathlonowego Pucharu Świata, które odbywają się w Oslo odniosła Magdalena Neuner. Niemka była najlepsza w sobotnim biegu pościgowym.

Łukasz Witczyk

Biathlonistkom rywalizacji nie ułatwiało przenikliwe zimno. Temperatura powietrza wynosiła 15 stopni poniżej zera. W warunkach tych najlepiej poradziła sobie Magdalena Neuner. Zwycięstwo Niemki ani przez moment nie było zagrożone. Triumfatorka czwartkowego sprintu wyruszyła na trasę z przewagą 38 sekund nad Darią Domraczewą.

Liderka klasyfikacji generalnej biathlonowego Pucharu Świata na strzelnicy myliła się dwukrotnie, ale nie przeszkodziło jej to w odniesieniu 30. zwycięstwa w zawodach PŚ. Tym samym Neuner umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji PŚ i po raz pierwszy od igrzysk olimpijskich w Vancouver odniosła triumf w biegu pościgowym.

Na drugim miejscu do mety dobiegła Olga Zajcewa, która do zwyciężczyni straciła 36,5 sek. Rosjanka była jedną z dwóch zawodniczek, które w sobotnim biegu strzelały bezbłędnie. Takim samym wyczynem mogła pochwalić się Franziska Hildebrand, która była dwunasta. Na najniższym stopniu podium stanęła Domraczewa. Białorusinka szansę na wyższą lokatę zaprzepaściła podczas drugiego strzelania, w czasie którego dwukrotnie nie trafiła w czarny punkt na tarczy.

Najwyżej sklasyfikowaną reprezentantką naszego kraju była Magdalena Gwizdoń, która zajęła 27. miejsce. Gwizdoń w stolicy Norwegii zanotowała swój najlepszy rezultat w tym sezonie. Reprezentantka naszego kraju dobrze biegła, a na strzelnicy myliła się dwukrotnie (po razie podczas strzelań w pozycji stojącej). Punkty Pucharu Świata zdobyły również Krystyna Pałka (31. miejsce, dwa pudła) i Agnieszka Cyl (39. pozycja, cztery niecelne strzały). Na 52. lokacie sklasyfikowana została Paulina Bobak, która pięciokrotnie chybiła na strzelnicy.