Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Sztafeta Francji najlepsza w Kontiolahti

W piątek w fińskim Kontiolahti odbyła się sztafeta mieszana, w której zwycięstwo odniosła reprezentacja Francji. Francuzi po walce na finiszu na mecie wyprzedzili Ukraińców. Polska sztafeta zajęła 15. miejsce.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Nasza sztafeta mieszana w piątkowych zawodach nie startowała w swoim najmocniejszym składzie. Wśród panów zabrakło Tomasza Sikory, który postanowił zrezygnować ze wszystkich startów w biathlonowym Pucharze Świata aż do mistrzostw świata, które na przełomie lutego i marca odbędą się w Ruhpolding. Wśród pań zabrakło za to najlepszych naszych biathlonistek. Polską sztafetę stanowili Paulina Bobak i Monika Hojnisz oraz Krzysztof Pływaczyk i Łukasz Szczurek.

W takim składzie reprezentanci naszego kraju nie byli zaliczani do czołówki i zgodnie z oczekiwaniami zajęli odległe 15. miejsce. Nasz zespół do zwycięskiej francuskiej sztafety stracił blisko 7 minut, ale był ostatnim, który nie został przez Francuzów zdublowany. Sztuka ta nie udała się sztafetom z Chin, Czech i Litwy, które znalazły się za plecami Polaków. Nasi reprezentanci od początku biegu znajdowali się w ogonie stawki. Jedynie startujący na trzeciej zmianie Pływaczyk potrafił zanotować awans nawet na 12. miejsce.

Walka o triumf w piątkowej sztafecie mieszanej toczyła się pomiędzy Francuzami i Ukraińcami. Na ostatniej rundzie biegowej reprezentujący barwy naszych wschodnich sąsiadów Siergiej Sednev odrobił do prowadzącego Vincenta Jay'a niemal 6 sekund, ale nie pozwoliło to Ukraińcom na odniesienie triumfu. Tym samym Francuzi potwierdzili, że nawet bez braci Fourcade są silną drużyną. Warto dodać, że uczestnicy piątkowych zawodów w Kontiolahti rywalizowali przy temperaturze -18,5 stopnia Celsjusza.

Wyniki sztafety mieszanej na dystansie 2x6km+2x7,5km:

M Kraj Skład Czas Kary
1 Francja Boilley, Bescond, Beatrix, Jay 1:26:22,9 0+5
2 Ukraina Budryga, Pidruszna, Deryzemlya, Sednev +1,0 0+4
3 Słowacja Gerekova, Kuzmina, Kazar, Matiasko +43,6 0+8
4 Rosja Bogaliy-Titovets, Romanowa, Makowiejew, Szipulin +1:06,9 0+3
5 Niemcy Bachmann, Goessner, Bohm, Lesser +2:43,0 2+11
6 USA Studebaker, Cook, Hakkinen, Burke +3:28,1 0+12
7 Finlandia Mäkäräinen, Laukkanen, Toivanen, Kauppinen +3:45,2 1+10
8 Białoruś Skardino, Dubarezwa, Nowikow, Abramenko +4:13,3 0+10
9 Estonia Lehtla, Viigipuu, Tobreluts, Lessing +4:26,8 0+9
10 Włochy Ponza, Oberhofer, Vuillermoz, Windisch +4:41,4 2+11
15 Polska Bobak, Hojnisz, Pływaczyk, Szczurek +6:50,9 0+10

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×