Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Dmitrij Małyszko wygrał sprint w Oberhofie

Dmitrij Małyszko po raz pierwszy w karierze wygrał zawody biathlonowego Pucharu Świata. 25-letni Rosjanin okazał się najlepszy w sprincie rozgrywanym w niemieckim Oberhofie.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Dmitrij Małyszko rozpoczął starty w Pucharze Świata na dobre dopiero w poprzednim sezonie, jednak dość szybko zapewnił sobie stałe miejsce w reprezentacji Rosji. Już zeszłej zimy urodzony w 1987 roku zawodnik stanął na podium zawodów pucharowych, a w grudniu, już w bieżącym sezonie, powtórzył to osiągnięcie. W sobotę w Oberhofie przyszedł czas na trzecie podium w karierze Małyszki i jednocześnie na pierwszym triumf. 25-latek tylko raz pomylił się na strzelnicy, do tego dobrze pobiegł, i zapewnił sobie tym samym wygraną.

Na drugim miejscu uplasował się kolejny Rosjanin Jewgienij Garaniczew. Przedstawiciele Sbornej spisał się w Oberhofie znakomicie - w czołowej dziesiątce znalazło się też miejsce dla Jewgienija Ustjugowa oraz Aleksieja Wołkowa. Rosjanie potwierdzili tym samym, że dzień wcześniej nieprzypadkowo wygrali sztafetę.

Oprócz Małyszki i Garaniczewa na podium stanął  Emil Hegle Svendsen. Najlepszy z Norwegów również pokonał jedną karną rundę, jednak w biegu nieco ustąpił szybszym od niego Rosjanom.

W sobotnim sprincie wystartowali trzej Polacy. Najwyższe miejsce spośród nich zajął Łukasz Szczurek, który z dwoma karnymi rundami był siedemdziesiąty drugi. Łukasz Słonina w indywidualnym debiucie w Pucharze Świata zajął dziewięćdziesiąte pierwsze miejsce, zaś Rafał Lepel uzyskał dziewięćdziesiąty trzeci czas. Polaków zabraknie w niedzielnym biegu na dochodzenie, w którym wystąpi sześćdziesięciu najlepszych uczestników sprintu.

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Kary
1 Dmitrij Małyszko Rosja 25:07,9 1
2 Jewgienij Garaniczew Rosja +12,6 1
3 Emil Hegle Svendsen Norwegia +13,1 1
4 Alexis Boeuf Francja +14,4 0
5 Jewgienij Ustjugow Rosja +15,4 1
6 Aleksiej Wołkow Rosja +21,0 0
7 Fredrik Lindstroem Szwecja +28,7 2
8 Julian Eberhard Austria +30,4 1
9 Benjamin Weger Szwajcaria +32,2 1
10 Ole Einar Bjoerndalen Norwegia +35,0 1
72 Łukasz Szczurek Polska +2:46,8 2
91 Łukasz Słonina Polska +4:21,3 2
93 Rafał Lepel Polska +4:55,9 5

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2):
 • styczeń Zgłoś komentarz
  Na jakim portalu znajde pełne wyniki. Na SF zazwyczaj tylko czołówka.
  • Macias40 Zgłoś komentarz
   Nie no to już nie ma sensu. W jaki sposób Szwed przy dwóch pudłach traci niecałe 30 sekund, natomiast nasze orły po 2:45 czy 4:20 ?! Paranoja, gdyby postawili tam naszych średnich
   Czytaj całość
   biegaczy narciarskich, osiągnęliby lepszy rezultat niż ci zawodnicy. Jak to mawiał klasyk : "Kończ waść, wstydu oszczędź" ...
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×