Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Dominacja Tory Berger w Oslo, 10. miejsce Magdaleny Gwizdoń

Trzecie zwycięstwo w Oslo, a jedenaste w tym sezonie odniosła Tora Berger. Tym razem Norweżka zwyciężyła w biegu masowym na 12,5 km. Lepsza z Polek, Magdalena Gwizdoń, zajęła 10. miejsce.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Obecny sezon to absolutna dominacja Tory Berger, która jest niekwestionowana liderką biathlonowego Pucharu Świata. Przed niedzielnym biegiem masowym miała aż 309 punktów przewagi nad drugą w klasyfikacji Darią Domraczewą. Norweżka po raz kolejny nie dała szans rywalkom. Co prawda podczas ostatniego strzelania zanotowała dwa pudła i na trasę wbiegła tuż za Anastazją Kuzminą, lecz Berger na rundzie biegowej poradziła sobie zdecydowanie lepiej niż reprezentantka Słowacji. Szansę na zwycięstwo zaprzepaściła Wita Semerenko. Ukrainka podczas ostatniej wizyty na strzelnicy zanotowała dwa pudła, co spowodowało spadek na 6. lokatę.

Polki dobrze rozpoczęły niedzielną rywalizację. Zarówno Magdalena Gwizdoń, jak i Krystyna Pałka podczas pierwszego strzelania w pozycji leżącej były bezbłędne. Niestety kolejna wizyta na strzelnicy nie była dla biało-czerwonych tak udana. Zanotowały one po dwa pudła, przez co spadły na niższe pozycje. Najstarsza z naszych reprezentantek, podobnie jak w sobotę, prezentowała dobrą dyspozycję biegową i na dystansie nadrobiła kilka sekund do wyprzedzających ją rywalek.

Podczas trzeciego strzelania Gwizdoń popełniła jeden błąd i dzięki szybkiemu biegowi i błędom rywalek nadal była w czołowej dziesiątce. Z kolei Pałka dwa naboje nie posłała do celu i po przebiegnięciu dodatkowych 300 metrów spadła na 25. lokatę. 34-letnia Gwizdoń przed ostatnim strzelaniem miała szansę na spory awans, lecz ponownie zanotowała dwa pudła i musiała zadowolić się 10. lokatą. Warto dodać, że najstarsza z naszych reprezentantek miała drugi czas biegu spośród wszystkich jego uczestniczek. Druga z Polek podczas ostatniego strzelania spudłowała raz i zajęła ostatecznie 22. pozycję. Pałka, podobnie jak Gwizdoń, zanotowała pięć karnych rund.

Na starcie niedzielnego biegu ze startu wspólnego nie stanęła Weronika Nowakowska-Ziemniak, która zmaga się z chorobą. - Kochani jeszcze nie podniosłam się z łóżka, zatem dziś nie zobaczycie mnie na trasie. Powodem jest oczywiście i niestety choroba - od wczoraj jestem na antybiotyku. Nie było wyjścia... Mam nadzieję,że w Soczi wrócę do ścigania i choćby przyzwoitej dyspozycji - napisała na swoim profilu na facebooku reprezentantka naszego kraju.

Wyniki:

M Zawodniczka Kraj Czas Kary
1 Tora Berger Norwegia 36:58,8 2
2 Anastazja Kuzmina Słowacja +5,4 2
3 Daria Domraczewa Białoruś +23,3 3
4 Anais Bescond Francja +27,4 0
5 Olena Pidruszna Ukraina +44,1 0
6 Wita Semerenko Ukraina +48,1 2
7 Karin Oberhofer Włochy +1:16,2 1
8 Kaisa Makarainen Finlandia +1:16,3 4
9 Teja Gregorin Słowenia +1:17,0 3
10 Magdalena Gwizdoń Polska +1:17,0 5
22 Krystyna Pałka Polska +3:09,8 5

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata:

Puchar Świata w biathlonie kobiet

M Zawodniczka Kraj Punkty
1. Dorothea Wierer Włochy 793
2. Tiril Eckhoff Norwegia 786
3. Denise Herrmann Niemcy 745
4. Hanna Oeberg Szwecja 741
5. Marte Olsbu Roeiseland Norwegia 597
6. Franziska Preuss Niemcy 573
7. Ingrid Landmark Tandrevold Norwegia 554
8. Julia Simon Francja 551
9. Justine Braisaz Francja 547
10. Lisa Vittozzi Włochy 528
12. Monika Hojnisz Polska 500
38. Kamila Żuk Polska 181
56. Kinga Zbylut Polska 68

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (3):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×