Marie Dorin Habert najlepsza w sprincie w Pokljuce, ósme miejsce Krystyny Guzik

Zwycięstwem Marie Dorin Habert zakończył się biathlonowy bieg sprinterski, który rozegrano w Pokljuce. Na podium stanęły również Laura Dahlmeier i Franziska Hildebrand. Miejsca w czołowej dwudziestce zajęły trzy Polki.

Łukasz Witczyk
EPA/CHRISTINE OLSSON / EPA/CHRISTINE OLSSON

Dla Marie Dorin Habert było to pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie. Francuzka potwierdziła swoją wysoką formę, którą sygnalizowała już od pierwszego biegu w Ostersund. Dorin Habert na mecie miała zaledwie 1,1 sek. przewagi nad Laura Dahlmeier. Na najniższym stopniu podium stanęła inna reprezentantka Niemiec - Franziska Hildebrand, która miała 13 sekund straty do zwyciężczyni.

Zawodniczki, które znalazły się na podium popisały się bezbłędnym strzelaniem. Stuprocentową skuteczność na strzelnicy miała również Czeszka Veronika Vitkova, która była czwarta. Na piątym miejscu finiszowała liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Gabriela Soukalova.

Z dobrej strony w Pokljuce pokazały się reprezentantki Polski. Ósme miejsce zajęła Krystyna Guzik, która na strzelnicy popełniła jeden błąd, a do zwyciężczyni straciła 41 sekund. 11. pozycję zajęła Monika Hojnisz, a czternasta była Magdalena Gwizdoń. Obie również raz pomyliły się na strzelnicy.

Poniżej oczekiwań spisała się Weronika Nowakowska, która zaliczyła cztery błędy na strzelnicy i nie wywalczyła miejsca w czołowej sześćdziesiątce. Tym samym dwukrotna medalistka tegorocznych mistrzostw świata nie wystąpi zarówno w sobotnim biegu pościgowym, jak i w niedzielnym biegu masowym. Nowakowska zajęła 74. miejsce, a na 75. lokacie sklasyfikowana została Kamila Żuk.