MŚJ w biathlonie: Fatalne strzelanie, 78 pudeł reprezentantów Polski

Niedziela w rumuńskim Cheile Gradistei stała pod znakiem biegów pościgowych. W ten dzień o medale biathlonowych mistrzostw świata juniorów walczyli zawodnicy ze wszystkich kategorii wiekowych. Fatalnie spisali się Polacy.

Łukasz Witczyk

Na starcie niedzielnych biegów pościgowych stanęło jedenaścioro reprezentantów Polski. Dobrą pozycję wyjściową mieli Kamila Żuk i Mateusz Janik, którzy w sprintach sklasyfikowani zostali na 11. miejscach. Jednak niedzielne biegi były w ich wykonaniu fatalne, a wszystko przez strzelanie.

Łącznie reprezentanci Polski w niedzielę zanotowali 78 pudeł, co przekładając na karne rundy wyniosło blisko dodatkowych 12 kilometrów. Jedynym z Biało-Czerwonych, który był bezbłędny na strzelnicy był Tomasz Zięba, lecz w rywalizacji juniorów zajął on dopiero 46. lokatę.

Po pięć pudeł zanotowali Kinga Mitoraj (20. miejsce), Tadeusz Nędza-Kubiniec (31. miejsce) i Mateusz Janik (28. lokata). Siedem razy pudłowali Przemysław Pancerz (43) i Rafał Penar (32). Osiem razy pudłował Marcin Szwajnos (53), dziewięć Joanna Jakieła (38), a dziesięć Karol Turek, który wśród juniorów młodszych był ostatni. Rekordzistkami w polskiej ekipie były Kamila Żuk (29) i Kamila Cichoń (51). Obie zanotowały po 11 pudeł.

Złote medale w niedzielę wywalczyli Arina Pantova (Kazachstan, juniorki młodsze), Hanna Oeberg (Szwecja, juniorki), Wiaczesław Małejew (Rosja, juniorzy młodsi) oraz Sean Doherty (USA, juniorzy).