Wykryją nowe przypadki dopingu w biathlonie? IBU chce zbadać próbki z Soczi

Międzynarodowa Unia Biathlonowa (IBU) chce się ponownie zająć sprawdzeniem próbek pobranych od zawodników podczas igrzysk olimpijskich w Soczi. Nowe badanie ma pozwolić na ewentualne wykrycie stosowania dopingu.

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
PAP/EPA / Jean-Christophe Bott / PAP/EPA / Jean-Christophe Bott

Podczas rosyjskich igrzysk jedyną biathlonistką zdyskwalifikowaną za korzystanie z nielegalnych środków była Evi Sachenbacher-Stehle z Niemiec. Ostatnie doniesienia o licznych przypadkach sportowców-oszustów w Rosji sprawiły jednak, że odpowiedzialny za politykę antydopingową w IBU Jim Carrabre postanowił ponownie zająć się tematem próbek pobranych od biathlonistów w Soczi.

- Musimy znów sprawdzić wszystko to, co działo się przed igrzyskami, w ich trakcie, a także po nich. Należy sprawdzić próbki, przeanalizować dane które posiadamy, i zobaczyć czy coś z tego wyniknie. Każda federacja powinna przeprowadzić swoje własne śledztwo dotyczące igrzysk w Soczi. Inne rozwiązanie byłoby błędem - stwierdził Carrabre.

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×