ME w biathlonie: złoto i brąz w sprincie dla Bułgarów. Polacy zawiedli

W piątek w Dusznikach-Zdroju w ramach mistrzostw Europy rozegrano bieg sprinterski mężczyzn. Złoty medal zdobył Bułgar Vladimir Iliev, a na podium stanęli Rosjanin Aleksander Łoginow oraz inny reprezentant Bułgarii - Krasimir Anev.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / Hendrik Schmidt

Vladimir Iliev wygraną zapewnił sobie dzięki dobrej dyspozycji biegowej. Bułgar na strzelnicy zaliczył jedno pudło, ale mimo przebiegnięcia 150 dodatkowych metrów, na mecie miał o blisko 5 sekund lepszy czas niż Aleksander Łoginow. Dla Rosjanina jest to drugi medal podczas mistrzostw Europy w Dusznikach-Zdroju. W środę był najlepszy w biegu indywidualnym.

Po swój drugi medal w tegorocznych ME sięgnął również Krasimir Anev. Bułgarski biathlonista tym razem był trzeci w sprincie, a dwa dni wcześniej wywalczył srebro. Blisko wyprzedzenia Aneva był Andrejs Rastorgujevs. Łotysz do Bułgara stracił jedynie 0,6 sek, a w dodatku zaliczył dwie karne rundy.

Fatalnie spisali się Polacy. Żaden z nich nie wywalczył awansu do sobotniego biegu pościgowego. 62. pozycję zajął Łukasz Szczurek (1 pudło) i do wywalczenia przepustki do dalszej rywalizacji w ME zabrakło mu zaledwie 3 sekund. Na 83. miejscu sklasyfikowany został Tomasz Zięba (1 pudło), Andrzej Nędza-Kubiniec (2 karne rundy) był 87., a Grzegorz Guzik rywalizację zakończył na 91. lokacie. Zaliczył on aż 6 niecelnych strzałów.