PŚ w biathlonie: druga wygrana Denise Herrmann, odległe miejsca Polek

Zwycięstwem Denise Herrmann zakończył się bieg pościgowy rozegrany w Oestersund w ramach biathlonowego Pucharu Świata. Oprócz Niemki na podium stanęły Francuzka Justine Braisaz i Norweżka Marte Olsbu.

Łukasz Witczyk
Denise Herrmann Getty Images / Chung Sung-Jun / Na zdjęciu: Denise Herrmann
Pasjonującą walkę o wygraną stoczyły Denise Herrmann i Justine Braisaz. Była biegaczka na trasę niedzielnego biegu pościgowego wyruszyła z przewagą 15 sekund nad Francuzką. Niemka długo prowadziła, ale podczas trzeciego strzelania zanotowała dwa pudła i straciła prowadzenie. Obie na czwartym strzelaniu były bezbłędne i razem wyruszyły na ostatnią rundę biegową.

W niej Herrmann wykorzystała swoje biegowe doświadczenia i była znacznie szybsza od rywalki. Dzięki temu reprezentantka Niemiec odniosła swoje drugie z rzędu zwycięstwo w zawodach biathlonowego Pucharu Świata. Braisaz do zwyciężczyni straciła prawie 26 sekund. Na najniższym stopniu podium stanęła Norweżka Marte Olsbu. Herrmann była szybsza od niej o 48 sekund.

Punkty zdobyły trzy Polki, ale ich wyniki dalekie były od oczekiwań. Najlepsza z nich, Krystyna Guzik, była 28. O jedną pozycję niżej sklasyfikowana została Weronika Nowakowska, a Magdalena Gwizdoń zajęła 32. miejsce. Dopiero 49. była Monika Hojnisz. Każda z naszych reprezentantek zanotowała po cztery pudła.