PŚ w biathlonie: Anastasia Kuzmina znowu najlepsza, Monika Hojnisz na 17. miejscu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Manzoni//NORDPOLE / Na zdjęciu: Monika Hojnisz-Staręga
Newspix / Manzoni//NORDPOLE / Na zdjęciu: Monika Hojnisz-Staręga
zdjęcie autora artykułu

Anastasia Kuzmina triumfowała po raz kolejny w Oslo. Rosjanka ze słowackim paszportem wygrała w sobotę w biegu pościgowym Pucharu Świata w biathlonie. Monika Hojnisz zajęła 17. pozycję.

Trzykrotna mistrzyni olimpijska wyruszyła na trasę jako pierwsza, bowiem zwyciężyła także w czwartkowym sprincie. Anastasia Kuzmina była nie do doścignięcia w sobotę. 34-latka zestrzeliła wszystkie krążki na strzelnicy, dzięki czemu przybiegła na metę z ogromną przewagą nad rywalkami. Dla Rosjanki ze słowackim paszportem był to przedostatni start w Pucharze Świata w swojej zawodniczej karierze. Niedzielny bieg masowy w Oslo będzie dla niej pożegnaniem z biathlonowymi trasami.

Drugie miejsce zajęła Denise Herrmann, która spudłowała co prawda dwa razy, ale wszystko nadrabiała na pętli biegowej. Podium uzupełniła Hanna Oeberg, która awansowała z 17. lokaty. 12. pozycję zajęła Dorothea Wierer, która dzięki temu rezultatowi zgarnęła małą Kryształową Kulę za biegi pościgowe. Włoszka także umocniła się pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, bowiem jej najgroźniejsza rywalka, Lisa Vittozzi nie zakwalifikowała się do sobotniej rywalizacji.  [url=/skoki-narciarskie/812111/skoki-planica-7-chwile-grozy-kamila-stocha-napedzilem-sobie-stracha] Czytaj także: Kamil Stoch szczerze po drużynówce. "Napędziłem sobie stracha"

[/url]Nieźle spisała się jedyna reprezentantka Polski, Monika Hojnisz. 27-latka podczas pierwszych dwóch strzelań była bezbłędna, lecz w stojącej pozycji już nie było tak dobrze i musiała pokonać trzy karne rundy. Hojnisz nie pobiegła tym razem na swoim wysokim poziomie i na mecie pojawiła się na 17. pozycji. Dla Polki jest to udany sezon, bowiem jest jak na razie na 9. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Czytaj także: W niedzielę poznamy nazwisko nowego trenera polskich skoczków

Miejsce Zawodniczka Kraj Czas Pudła
1.Anastasia KuzminaSłowacja28:25,90
2.Denise HerrmannNiemcy+1:42,82
3.Hanna OebergSzwecja+2:01,11
4.Marte Olsbu RoieselandNorwegia+2:11,73
5.Linn PerssonSzwecja+2:12,51
17.Monika HojniszPolska+3:35,23

ZOBACZ WIDEO Krychowiak: z Austrią zagraliśmy bardzo dobrze, ale nie wszystko jest perfekcyjnie

Źródło artykułu: