PŚ w biathlonie: Anastasia Kuzmina znowu najlepsza, Monika Hojnisz na 17. miejscu

Anastasia Kuzmina triumfowała po raz kolejny w Oslo. Rosjanka ze słowackim paszportem wygrała w sobotę w biegu pościgowym Pucharu Świata w biathlonie. Monika Hojnisz zajęła 17. pozycję.

Marcin Karwot
Monika Hojnisz-Staręga Newspix / Manzoni//NORDPOLE / Na zdjęciu: Monika Hojnisz-Staręga
Trzykrotna mistrzyni olimpijska wyruszyła na trasę jako pierwsza, bowiem zwyciężyła także w czwartkowym sprincie. Anastasia Kuzmina była nie do doścignięcia w sobotę. 34-latka zestrzeliła wszystkie krążki na strzelnicy, dzięki czemu przybiegła na metę z ogromną przewagą nad rywalkami. Dla Rosjanki ze słowackim paszportem był to przedostatni start w Pucharze Świata w swojej zawodniczej karierze. Niedzielny bieg masowy w Oslo będzie dla niej pożegnaniem z biathlonowymi trasami.

Drugie miejsce zajęła Denise Herrmann, która spudłowała co prawda dwa razy, ale wszystko nadrabiała na pętli biegowej. Podium uzupełniła Hanna Oeberg, która awansowała z 17. lokaty. 12. pozycję zajęła Dorothea Wierer, która dzięki temu rezultatowi zgarnęła małą Kryształową Kulę za biegi pościgowe. Włoszka także umocniła się pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, bowiem jej najgroźniejsza rywalka, Lisa Vittozzi nie zakwalifikowała się do sobotniej rywalizacji.

Nieźle spisała się jedyna reprezentantka Polski, Monika Hojnisz. 27-latka podczas pierwszych dwóch strzelań była bezbłędna, lecz w stojącej pozycji już nie było tak dobrze i musiała pokonać trzy karne rundy. Hojnisz nie pobiegła tym razem na swoim wysokim poziomie i na mecie pojawiła się na 17. pozycji. Dla Polki jest to udany sezon, bowiem jest jak na razie na 9. miejscu w klasyfikacji generalnej.