Biathlon. Hanna Oeberg wygrała w Kontiolahti, trzy Polki z punktami

Zwycięstwem Hanny Oeberg zakończył się zaliczany do biathlonowego Pucharu Świata bieg sprinterski w Kontiolahti. Punkty zdobyły trzy reprezentantki Polski.

Łukasz Witczyk
Hanna Oeberg PAP/EPA / MAURI RATILAINEN / Na zdjęciu: Hanna Oeberg
W Kontiolahti Hanna Oeberg nie miała sobie równych. Reprezentantka Szwecji potwierdziła wysoką formę zarówno w biegu, jak i podczas strzelania i odniosła pewne zwycięstwo. Szwedka na mecie miała blisko 24 sekundy przewagi nad Marte Olsbu Roeiseland, która również była bezbłędna na strzelnicy. Na najniższym stopniu podium stanęła Norweżka Karoline Knotten.

Oeberg została nową liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Słabo w sprincie w Kontiolahti spisała się Dorothea Wierer, która była dopiero 22. i straciła żółtą koszulkę. Włoszka w generalce jest trzecia.

Lepiej niż w sobotnim biegu indywidualnym spisały się reprezentantki Polski. Bezbłędna na strzelnicy była Monika Hojnisz-Staręga, ale forma biegowa pozostawia jeszcze sporo do życzenia. Polka zajęła 31. miejsce. Punkty Pucharu Świata zdobyły też Kamila Żuk (36. miejsce, jedno pudło) oraz Kinga Zbylut (40. lokata, bezbłędna na strzelnicy). Karolina Pitoń (trzy karne rundy) była 89.

11. Joanna Jakieła Polska 30

Puchar Świata w Kuusamo. O Stocha trzeba się martwić? "Wygra jeszcze kilka razy w tym sezonie"