Biathlon. Tarjei Boe wygrał sprint w Kontiolahti. Bezbłędny Norweg pokonał brata

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MAURI RATILAINEN / Na zdjęciu: Tarjei Boe
PAP/EPA / MAURI RATILAINEN / Na zdjęciu: Tarjei Boe

Zwycięstwem Tarjei Boe zakończył się biathlonowy bieg sprinterski zaliczany do Pucharu Świata, który rozegrano w Kontiolahti.

Bieg sprinterski mężczyzn zainaugurował drugi weekend zmagań w Pucharze Świata w biathlonie w Kontiolahti. Ze względu na pandemię koronawirusa IBU zdecydowało się na zmiany w terminarzu i przez dwa tygodnie biathloniści przebywają w tej fińskiej miejscowości.

W czwartek pierwsze w tym sezonie zwycięstwo odniósł Tarjei Boe. Norweg nie miał sobie równych, a wygraną zawdzięcza połączeniu dobrej formy biegowej z bezbłędnym strzelaniem. Na mecie miał on blisko 14 sekund przewagi nad Arndem Peifferem. Na najniższym stopniu podium stanął Johannes Boe, który raz pomylił się na strzelnicy.

Punktów znów nie zdobyli reprezentanci Polski. Najlepszy z nich był Grzegorz Guzik, który sklasyfikowany został na 50. miejscu. Andrzej Nędza-Kubiniec był 74., a Wojciech Skorusa 88. Cała trójka zaliczyła po dwa pudła na strzelnicy. Trzykrotnie pomylił się za to Marcin Szwajnos, który zajął 94. lokatę.