Lekka Piątka. Najprzyjemniejsze 5km w Warszawie!

Już za niespełna miesiąc rusza jeden z najpopularniejszych biegów na 5km w stolicy. Trasa „Lekkiej Piątki” jest wyjątkowa i już zyskała miano „najprzyjemniejszej w Warszawie”.

PC
materiał Partnera Materiały prasowe / materiał Partnera

Bieg poprowadzony jest częściowo po stadionie, a częściowo po asfaltowych, kameralnych alejach AWF Warszawa, co daje bardzo komfortową, ale i piekielnie szybką trasę. Już 3 czerwca na warszawskich Bielanach będzie można się z nią zmierzyć!

Lekka Piątka rozgrywana jest w ramach imprezy „1MILA – mityng lekki i atletyczny”, największej stadionowej imprezy biegowej dla amatorów. Odbędzie się w sobotę, 3 czerwca 2023 r. o godzinie 9:00. Mityng 1MILI znany jest już biegaczom ze swojej niezwykłej atmosfery i oprawy. Nie inaczej jest na „Lekkiej Piątce”.

Kto obserwuje moje przygotowania wie, że zazwyczaj rywalizuję na dłuższych dystansach, ale Lekka Piątka jest już wpisana na stałe w moim kalendarzu - mówi Bartosz Olszewski, popularny trener i bloger WarszawskiBiegacz.pl, który życiówkę na 5km pobiegł właśnie w Lekkiej Piątce – Wielkim atutem jest to, że bieg zaczyna się i kończy okrążeniem stadionu. Tartan i głośny doping kibiców dodają mocy! Z kolei asfaltowe alejki na kampusie AWF, po których robi się dwie pętle, prowadzą wzdłuż Lasu Bielańskiego - są szerokie, płaskie, osłonięte od wiatru, z dala od ruchu samochodowego. To naprawdę superprzyjemny bieg! – podsumowuje Warszawski Biegacz.

materiały Partnera materiały Partnera

Twoje tempo jest najlepsze!

W tym roku zawodnikom na trasie będą towarzyszyć kibice na specjalnie zorganizowanych punktach kibicowania oraz aż siedmiu pacemakerów. – Nasza impreza łączy biegaczy z bardzo różnych środowisk. Ważne jest dla nas, żeby każdy, niezależnie jak i dlaczego biega, czuł się u nas dobrze. Twoje podejście do biegania i Twoje tempo biegu jest najlepsze – bo jest Twoje! Wszystkich biegaczy i biegaczki traktujemy i wspieramy w równy sposób - podkreśla Ada Smokowska, Dyrektorka mityngu 1MILI. – Dlatego m.in. tworzymy aż 7 grup z „zającami”, na bardzo różne tempa. Czy chcesz się pościgać czy przebyć ten dystans marszobiegiem w tempie 8:00 min/km, nasi pacemakarzy będą Wam towarzyszyć i dbać o to, żebyście dobrze się bawili! – podkreśla Smokowska.

A tym, którzy szukają nowych wzywań, z pomocą przychodzi Marcin Lewandowski, najwybitniejszy polski średniodystansowiec, Ambasador mityngu 1MILI. – Bieg na 5 km i 1 mila (1609m) to dystanse, które świetnie ze sobą współgrają. Z treningu do biegu na 1 milę można znakomicie pobiec 5km i odwrotnie - trening do „piątki” świetnie cię przygotuje do mili – mówi Marcin Lewandowski.

- Wszystkim ambitnym biegaczom rzucam więc wyzwanie: spróbujcie pobiec oba te dystanse w trakcie naszej imprezy. To świetny sprawdzian wytrzymałości tempowej! Ja będę na miejscu i możecie liczyć na moje wsparcie!

#WybiegamPrzyszłość

Zapisując się na biegi w ramach mityngu 1MILI, można też przekazać cegiełkę dowolnej wielkości na rzecz Programu „Wybiegaj w przyszłość” Fundacji Zdrowy Ruch. W zeszłym roku uczestnicy wsparli ten cel charytatywny łączną kwotą aż 21 tysięcy złotych! Każdy, kto przy zapisach zdecyduje się przekazać cegiełkę #WybiegamPrzyszłość, otrzyma wyjątkowy, złoty numer startowy. A na imprezie będzie można poznać, a nawet pościgać się ze Stypendystami Programu!

Pięć konkurencji, wiele atrakcji

Poza biegiem na 5 km, będzie można wystartować też na 1 milę (1609,34m), rozgrywaną w randze Amatorskich Mistrzostw Polski, w Sztafetach 4x400m oraz Sztafetach Rodzinnych na tym samym dystansie. Najmłodsi biegacze będą mogli pobiec w Biegach Dzieci (na 100m, 400m lub 800m).

1MILA to wydarzenie całodzienne, współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane są liczne, bezpłatne atrakcje w strefie expo, m.in. wielka strefa aktywności dla dzieci Pho3nix Kids Zone, testy sprzętu marki Under Armour, spotkania z ambasadorami, pyszna strefa Żabki oraz strefa relaksu z leżakami i foodtruckami.

Szczegółowe informacje na www.1mila.pl

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×