WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wstrzymano zwolnienie Oscara Pistoriusa

Departament Sprawiedliwości RPA wstrzymał decyzję o wcześniejszym zwolnieniu z więzienia Oscara Pistoriusa, skazanego za nieumyślne spowodowanie śmierci Reevy Steenkamp.
Patryk Kurkowski
Patryk Kurkowski

Minister sprawiedliwości Michael Masutha w oświadczeniu napisał, że czerwcowa decyzja o tym, aby umożliwić Pistoriusowi spędzenia resztę kary w areszcie domowym "nie miał podstawy prawnej" i dlatego został zawieszony.


- To oczywiste, że decyzja o zwolnieniu go 21 sierpnia została wydana przedwcześnie, bo sprawca nie był uprawniony do brania go pod uwagę - podkreślił w swoim oświadczeniu Masutha.

28-letni niepełnosprawny sportowiec został skazany w październiku ubiegłego roku na pięć lat więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci u swojej dziewczyny Reevy Steenkamp (została zastrzelona, a 28-letni zawodnik zeznawał, że wziął ją za włamywacza). 

Pistorius niebawem będzie przebywał w więzieniu jedną szóstą swojego wyroku i dopiero wtedy będzie mógł się ubiegać o przedterminowe zwolnienie, zgodnie z prawem obowiązującym w Republice Południowej Afryce.

Rodzice zamordowanej - June i Barry - są oburzeni tym, że niepełnosprawny sportowiec może wyjść z więzienia po tak krótkim czasie spędzonym za kratkami.

Warto jednak podkreślić, że prokuratorzy nie odpuszczają i odwołali się ostatnio od werdyktu sądu. Jeśli uda im się wygrać rozprawę, która nastąpi w listopadzie, wielokrotny mistrz paraolimpijski może zostać skazany nie za nieumyślne spowodowanie śmierci, lecz za morderstwo nawet na 15 lat.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
zagraniczne media

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Piotrek Herbrych 0
  SF- Dlaczego piszecie ze zamordował swoją dziewczynę? Skoro został skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci. Prawie w każdym waszym artykule są jakies błędy ortograficzne, lingwistyczne, gramatyczne itp. Nie wstyd wam jak was ludzie poprawiają w co drugim artykule?? Żenada. Skąd wy bierzecie tych pismaków??
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×