KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

54. Bieg Westerplatte - do 26 sierpnia trwają zapisy do najstarszego biegu

Impreza odbędzie się w niedzielę 10 września. Na mecie każdy uczestnik zostanie oczywiście uhonorowany pamiątkowym medalem, odlanym specjalnie na tę edycję imprezy.

Przemysław Zbróg
Przemysław Zbróg

Start biegu będzie miał miejsce na Westerplatte, u stóp pomnika upamiętniającego poległych obrońców wybrzeża. Zgłoszenia można dokonać na stronie http://zapisy.sts-timing.pl/55/, po wypełnieniu elektronicznego formularza zgłoszeniowego należy dokonać opłaty startowej w wysokości 30 PLN.

Zwycięzcy biegu głównego otrzymują nagrody pieniężne w wysokości: I miejsce – 750 PLN, II miejsce – 650 PLN, III miejsce – 550 PLN. Trasa 10-kilometrowego biegu posiada atest PZLA.

W biegu mogą wystartować osoby, które w dniu imprezy będą miały ukończone 16 lat. Przewidziana jest również kategoria wózkarzy. Dla zawodników przygotowany będzie punkt odświeżania między 4 a 5 kilometrem. W punkcie odświeżania będzie dostępna woda mineralna oraz pojemniki z wodą i gąbkami.

W roku 2015 odbyła się 53. edycja Biegu Westerplatte, w której został pobity rekord frekwencji. 3150 zawodników zostało sklasyfikowanych na mecie. Pokazuje to jednoznacznie, że połączenie historycznego wymiaru wydarzenia z nowoczesnością i profesjonalizmem organizacyjnym wciąż przyciąga nowych fanów i miłośników biegania.

Bieg Westerplatte jest najstarszą imprezą biegową w Polsce na dystansie 10 km, na stałe wpisaną w kalendarz najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce. Bieg ten zainicjował w 1962 roku dziennikarz sportowy Radia Gdańsk, Jerzy Gebert. Organizowany corocznie we wrześniu, ma na celu uczczenie pamięci wydarzeń Września 1939 roku. Bieg do 2007 nosił nazwę Międzynarodowego Biegu Ulicznego Szlakiem Obrońców Wybrzeża '39. Co roku wśród uczestników nie brakuje zawodników z całej Polski, jak również biegaczy zagranicznych. Organizatorami są od początku Miasto Gdańsk, Radio Gdańsk oraz MOSiR w Gdańsku.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×