Michał Sierocki srebrnym medalistą młodzieżowych ME na 110 m przez płotki

Michał Sierocki zdobył w Gaevle srebrny medal młodzieżowych mistrzostw Europy w biegu na 110 metrów przez płotki. Polak poprawił rekord życiowy.

Piotr Ziemka
Michał Sierocki Newspix / Marek Biczyk / Na zdjęciu: Michał Sierocki
Z piątym czasem do finału zakwalifikował się Dawid Żebrowski, a z szóstym - Michał Sierocki. Najlepszy zarówno w półfinale, jak i rywalizacji o medale okazał się Szwajcar Jason Joseph. Szwajcarowi zmierzono 13.45. Minimalne były różnice na miejscach od drugiego do piątego. Ostatecznie drugi finiszował Sierocki, który poprawił rekord życiowy z 13.65 na 13.63. Trzeci był Cameron Fillery (13.64), czwarty Artiem Makarenko (13.65), a piąty Michael Obasuyi (13.67).

Żebrowski został sklasyfikowany na szóstej pozycji (13.90)

Sierocki zdobył trzeci medal dla Polski podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w 2019 roku. Na najwyższym stopniu podium stanęła Ewa Swoboda. Natomiast Klaudia Siciarz zajęła drugie miejsce.

Czy Michał Sierocki awansuje do półfinału mistrzostw świata w 2019 roku?