Patrycja Bereznowska brązową medalistką MŚ w biegu 24-godzinnym. Polki ze srebrem w drużynie

We francuskiej miejscowości odbyły się mistrzostwa świata w biegu 24-godzinnym. Reprezentacja Polski wróci do kraju z dwoma medalami zdobytymi przez panie, a także z rekordem Polski ustanowionym przez Andrzeja Piotrowskiego.

Michał Fabian
Patrycja Bereznowska podczas biegu Facebook / Patrycja Bereznowska / Na zdjęciu: Patrycja Bereznowska podczas biegu
Patrycja Bereznowska broniła złotego medalu wywalczonego dwa lata temu w Belfaście (pobiła wówczas rekord świata - 259,991 km). Zawody w Albi rozpoczęła spokojnie, początkowo plasowała się na dalszych lokatach, ale później zaczęła przesuwać się w górę.

W końcówce rywalizacji awansowała na trzecie miejsce. Pokonała w ciągu doby 247,724 km i sięgnęła po brąz.

Bezkonkurencyjna była Amerykanka Camille Herron, która ustanowiła fenomenalny rekord świata - 270,116 km. Srebro przypadło Niemce Nele Alder-Bearens (254,228 km).

Bereznowska wróci z Albi z dwoma medalami. W klasyfikacji drużynowej Polki zajęły bowiem drugie miejsce (podobnie jak w 2017 r. w Belfaście), tuż za Amerykankami. Zaliczano czasy trzech najlepszych biegaczek. Srebro "wybiegały" Bereznowska, Aleksandra Niwińska oraz Magdalena Pazda-Pożorska, które indywidualnie były na 9. i 10. pozycji.

Szóste miejsce wśród mężczyzn zajął Andrzej Piotrowski. Do medalu zabrakło mu niespełna 7,5 km, ale za to ustanowił rekord Polski - 267,964 km. Mistrzem świata został Litwin Aleksandr Sorokin (278,973 km).