HME Toruń 2021. Wielki pech Damiana Czykiera! Belocian ze złotem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Damian Czykier
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Damian Czykier
zdjęcie autora artykułu

Damian Czykier zajął szóste miejsce w finale biegu na 60 metrów przez płotki w halowych mistrzostwach Europy w Toruniu. Polak, przynajmniej na początku, miał szansę na medal.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=56740]

Damian Czykier[/tag] przystąpił do decydującego biegu na 60 metrów przez płotki z czwartym najlepszym w tym sezonie czasem wśród finalistów - 7,57 s. Taki czas zapisał w wyścigu eliminacyjnym w Toruniu, w którym nie miał sobie równych. Polak był najlepszy także w swoim półfinale - z czasem 7,59 zameldował się w finale.

W decydującym biegu Czykier ruszył mocno i znajdował się z przodu, ale zahaczył o czwarty płotek, co kompletnie wybiło go z rytmu. W związku z tym Polak spadł na szóste miejsce, zapisując czas 7,63.

- Nie tak to miało wyglądać. Miał być medal, a nie ma - skwitował wyraźnie rozczarowany Czykier przed kamerami TVP Sport.

Halowym mistrzem Europy został Francuz, Wilhem Belocian - z czasem 7,42. O jedną setną sekundy pokonał on Andy'ego Pozziego, który wyrównał rekord życiowy. Brąz wywalczył Włoch - Paolo Dal Molin (7,56).

Wyniki biegu na 60 metrów przez płotki mężczyzn:

Miejsce Zawodnik Kraj Czas
1.Wilhem BelocianFrancja7,42
2.Andy PozziWielka Brytania7,43
3.Paolo Dal MolinWłochy7,56
4.Asier MartinezHiszpania7,60
5.Aurel MangaFrancja7,63
6.Dariusz CzykierPolska7,63

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: szaleństwo Lindsey Vonn. Upadek jej nie złamał

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)